Mam nadzieję, że fatalny rząd, który już po prostu czego się nie dotknie to zepsuje, odejdzie w niebyt po fali kolejnych kompromitacji - powiedział Jacek Kurski na antenie RMF FM (22.04.2013).

- Wystąpimy o nadzwyczajne posiedzenie Komisji Skarbu Państwa ws. doniesień o lobbingu Aleksandra Kwaśniewskiego na rzecz rosyjskiej firmy Acron. Jeśli Donald Tusk się nie wytłumaczy, jeśli okaże się, że nie ma w tej sprawie wiarygodnej notatki, to będziemy mieli megaskandal na miarę afery Rywina - powiedział europoseł Solidarnej Polski Jacek Kurski w "Kontrwywiadzie RMF FM" (22.04.2013). Jacek Kurski ocenił, że trzem przywódcom lewicy daleko do rzeczywistej socjalnej polityki. To hucpa przebierańców, spotyka się trzech luminarzy lewicy. - Większość ludzi w PiS nie wierzy w zamach, a Macierewicz szkodzi powadze wyjaśniania prawdy i rani rodziny ofiar. Nie można jednocześnie twierdzić, że samolot rozpadł się w powietrzu i że trzy osoby przeżyły. To nonsens - podkreślił. - Wygrywa ten, który jest w tej chwili najsilniejszy, ale to jest stanowczo za mało, czyli PiS to jest stanowczo za mało, żeby wygrać w kraju. Z 28-procentowym wynikiem PiS nie ma czego szukać w skali całego kraju. To będzie powtórka z historii, to będzie siódma klęska PiS-u z rzędu - mówił Jacek Kurski. - Te wyniki są niezwykle ciekawe i zachęcam do prześledzenia ich. Czy pan wie, że to jest najgorszy wynik PiS-u od wielu lat? A mimo to dał zwycięstwo. W 2005 roku w okręgu rybnickim PiS wziął 31,33 procent, w 2007 - już 36,23 procent. Teraz pan Bolesław Piecha wziął 28,48 procent, czyli mniej niż nawet w ostatnich przegranych przecież przez PiS w całym kraju wyborach, kiedy w okręgu rybnickim PiS wziął minimalnie więcej - 28,59 - zwrócił uwagę Jacek Kurski. - Mam nadzieję, że fatalny rząd, który już po prostu czego się nie dotknie to zepsuje, odejdzie w niebyt po fali kolejnych kompromitacji. Mam nadzieję, że ludzie zagłosują na poważną alternatywę. Sam PiS nie wystarczy. Sam PiS to jest "niski sufit", poniżej 30 proc., a potrzeba poszerzenia oferty opozycyjnej i dlatego powstała Solidarna Polska - powiedział Jacek Kurski. Kliknij tutaj i czytaj lub oglądaj audycję "Kontrwywiad RMF FM" (22.04.2013). Kliknij tutaj i słuchaj całej audycji "Kontrwywiad RMF FM" na antenie radia RMF FM (22.04.2013).
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

PRENUMERATA www.kurski.net

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):