Polityk PiS ujawnia kulisy relacji z PO: to wojna (Newsweek, 2011.07.18).

- Nie ma żadnego spisku. Żyjemy w erze Jarosława Kaczyńskiego jako lidera polskiej prawicy i długo jeszcze nie spodziewałbym się zmian. Wszyscy zabiegamy o jak najlepszy wynik Prawa i Sprawiedliwości - dementował Jacek Kurski (PiS) na łamach "Newsweeka" doniesienia o tym, że on i Zbigniew Ziobro chcą przejąć władzę w swojej partii. - To wojna z nami - dodaje, komentując relacje PiS i PO.

Jacek Kurski nie chciał przyznać w jakiej funkcji, na szczycie swojej kariery politycznej się widzi: "Nie wybiegam tak daleko w przyszłość. Zawsze było tak, że jeżeli czegoś bardzo pragnąłem, to wszystko sprzysięgało się przeciwko mnie, żebym tego nie dostał. Kiedy odpuszczałem - przychodziło samo".

Polityk PiS powiedział też, że jego partia wygra kampanię i obali rządy PO. - Ludziom trzeba mówić prawdę o tym, do jak fatalnego stanu doprowadziła Polskę PO. O 300 miliardach długów, które narobiła za swoich rządów, czyli 21 tysiącach na głowę, o drożyźnie, nędzy i wykluczeniu milionów Polaków, których nie stać na przedszkole dla dziecka, wakacje czy wyprawkę - przekonywał.

Kurski zaznaczył, że Platforma Obywatelska wykorzystuje konflikt z PiS, po to, aby wygrać wybory. Według niego, chęć postawienia Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu jest zagrywką polityczną. - To byłoby skrajne nadużycie i wykorzystanie władzy do rozprawy z jedyną realną opozycją - komentuje. - Ale, niestety, tak dzisiaj wygląda jedyna polityczna metoda obecnej władzy. To wojna z nami - dodaje.

Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):