Jacek Kurski: kocham PiS, ale trzeba zmienić formułę.

Jacek Kurski w wywiadzie dla portalu Onet, o PiS i Ziobrze powiedział: "My nigdy nie kwestionowaliśmy przywództwa i nigdy nie proponowaliśmy nowej formacji. Jesteśmy patriotami Prawa i Sprawiedliwości. Nie tworzymy żadnej nowej partii. Kochamy PiS". Jacek Kurski w wywiadzie dla Onet.pl dementuje doniesienia, że razem ze Zbigniewem Ziobro chcą stworzyć nową partię. Argumentuje, że obaj będąc, po Kaczyńskim, najbardziej rozpoznawalnymi twarzami PiS, zawsze ciężko pracowali dla dobra partii, a PiS jest częścią ich życia i nigdzie się nie wybierają. Przed wyborami odbyli setki spotkań w całej Polsce, zachęcając ludzi do głosowania na PiS.

Odnosząc się do sporu z Jarosławem Kaczyńskim powiedział, iż nie jest to spór personalny, tylko kwestia filozofii i innego podejścia do sprawy rozliczenia wyborów. Jacek Kurski jest zwolennikiem mówienia prawdy, a nie przemilczania faktów. PiS przegrał przecież szóste wybory z rzędu i jeżeli nie nastąpią zmiany, to może już nie wygrać żadnych.

Europoseł uważa, iż Polska znalazła się w dramatycznej sytuacji, ponieważ: "Platforma po czterech latach psucia państwa i marnowania jego szans uzyskała społeczny mandat do czynienia tego przez kolejne cztery". Jacek Kurski wytyka PO, że zadłuża kraj, nie przeprowadziła żadnych reform, pogłębia skalę ubóstwa i bezrobocia, nie dba o nasze interesy w Europie jak wyższe dopłaty dla rolników, gaz łupkowy czy zmiana pakietuklimatycznego.

Zdaniem Jacka Kurskiego, Platforma niszczy kulturę demokratyczną i używa siły państwa i mediów do rozprawy z opozycją. Na pytanie: czego chcą "ziobryści" odpowiada, że chcą realnej polityki, czyli zwycięstwa i realizacji programu polskiej prawicy. Dodaje też, iż żeby wygrywać, samemu trzeba się zmienić, dla dobra Prawa i Sprawiedliwości i pod przywództwem Jarosława Kaczyńskiego.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):