Zarówno PiS, jak i PO spudłowały w swoich obliczeniach, ponieważ zarówno Wielka Brytania jak i Niemcy chcą ostrych cięć. Jedni i drudzy postawili na złego konia - powiedział Jacek Kurski w audycji Radia ZET "7 Dzień Tygodnia" (2012.11.25).

Spójność i rolnictwo to prawie 900 miliardów, a cały budżet Unii Europejskiej to niecały bilion, czyli 1000 miliardów euro. Więc jeśli Cameron chce 200 miliardów cięć, to musi kroić i spójność i rolnictwo, bo to wynika z matematyki - powiedział na antenie Radia Zet w audycji "7 Dzień Tygodnia" (2012.11.25) europoseł Solidarnej Polski Jacek Kurski który kwestionuje deklaracje, iż na cięciach budżetu UE proponowanych przez Brytyjczyków Polska na pewno nie straci. Jacek Kurski zwrócił uwagę, że wspólna polityka rolna i polityka spójności - a więc dwa źródła z których Polska miała według pierwotnego projektu budżetu UE uzyskać w latach 2014-2020 ok. 500 mld złotych - to w projekcie unijnego budżetu pozycje o łącznej wielkości 900 miliardów euro. - PiS stawiał na Wielką Brytanię, czyli kraj, który zażądał największych 200 miliardowych cięć do budżetu UE. PO i Donald Tusk postawili na Niemcy, którzy żądają 150 miliardów cięć. Jacek Kurski ocenił, że zarówno PiS, jak i PO spudłowały w swoich obliczeniach, ponieważ zarówno Wielka Brytania jak i Niemcy chcą ostrych cięć. Jedni i drudzy postawili na złego konia. Rachunki Adama Hofmana nie wytrzymują matematyki - spójność i rolnictwo to jest razem 900 miliardów. A cały budżet UE to jest niecały bilion. To znaczy, że jeśli Cameron żąda 200 milionów cięć, to musi kroić i spójność i rolnictwo - wyliczał europoseł Jacek Kurski. - Ale zastrzeżenia mam też do Radosława Sikorskiego i Donalda Tuska, którzy składali hołdy berlińskie i prosili Niemcy o przywództwo w Europie i za te wszystkie spolegliwości dostali teraz kopniaka - dodał. Jacek Kurski ma jednak większe pretensje do polityków PO, którzy „składali hołdy berlińskie i prosili Niemcy o przywództwo w Europie”. - I za te wszystkie hołdy i spolegliwości dostali uroczystego kopniaka - mówił Jacek Kurski i dodał, że „PO i PiS są warte siebie”, a 80 miliardów powinno być przez Tuska bronione „jak niepodległość”. Kliknij tutaj i słuchaj, oglądaj całą audycję "7 Dzień Tygodnia" (2012.11.25) na antenie Radia ZET.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):