Warszawa – strefa wolna od PO (20.08.2013).

Do publicznej debaty o stanie Warszawy wezwał prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz poseł Jacek Kurski, wiceprezes Solidarnej Polski. Poseł Kurski zapowiedział też ogłoszenie w połowie września projektu ustawy o samorządzie warszawskim oraz programu dla Warszawy – autorskiego projektu Solidarnej Polski rozwoju stolicy Polski.


- Chcę zaprosić Panią prezydent do debaty o Warszawie, o problemach jego mieszkańców i o ich potrzebach – powiedział poseł Jacek Kurski – Warto po sześciu latach podsumować sytuację w jakiej znalazła się Warszawa – dodał. Wiceprezes Solidarnej Polski wezwał też wszystkich mieszkańców Warszawy do licznego udziału w referendum i odwołania obecnie urzędującego prezydenta – Hannę Gronkiewicz-Waltz.

- Przez sześć lat rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie bilet komunikacji miejskiej zdrożał o 83 proc., metr sześcienny wody – 110 proc., ścieki – 162 proc. Podatek od nieruchomości płacimy wyższy o 46 proc., czynsze – o 165 proc. Koszt pobytu dziecka w żłobku jest wyższy o 122 proc., a przedszkole zdrożało o 174 proc.- wyliczał poseł Kurski podczas konferencji zorganizowanej na tle warszawskiego Ratusza na pl. Bankowym. Wiceprezes Solidarnej Polski zwrócił też uwagę na to, że w czasie prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz (2007-2012) o 35 proc. wzrósł stan kadr w Urzędzie m. st. Warszawy. W tym czasie ilość urzędników wzrosła o 2.000 osób, a na premię i nagrody Urząd Miasta wydał w tym okresie 305 mln złotych.


Zdaniem szefa mazowieckich struktur Solidarnej Polski obraz rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie dopełnia szybko rosnące zadłużenie miasta, opóźnienie w kluczowych inwestycjach, rozpadające się kamienice, opóźniona budowa II linii metra i związane z tym utrudnienia komunikacyjne, chaotyczna polityka zagospodarowania przestrzennego, gigantyczne premie dla urzędników, niszczenie kupców, utrudnianie życia przedsiębiorcom, masowa wycinka drzew, wreszcie jawna dyskryminacja prawej strony stolicy i drakońska podwyżka opłat za wywóz śmieci. W coraz gorszym stanie jest warszawska kultura - opóźnia się budowa Muzeum Pragi, wciąż nie zostało wybudowane Muzeum Sztuki Współczesnej, bezprawnie są niszczone zabytkowe budynki przy bierności stołecznego konserwatora zabytków (jak np. w miniony weekend budynek na Powiślu przy ulicy Zajęczej).Na początku września Solidarna Polska przedstawi nową ustawę o ustroju Warszawy, która w znaczący sposób zmniejszy liczbę radnych w dzielnicach i Radzie Warszawy, a także zapewni wzmocnienie pozycji poszczególnych dzielnic. Dziś miasto jest zarządzane przez armię świetnie opłacanych urzędników, którzy nie potrafią dobrze i bez błędu przygotować przetargu śmieciowego.We wrześniu zostanie również ogłoszony program Solidarnej Polski dla Warszawy, który będzie konsultowany podczas spotkań z każdej dzielnicy z mieszkańcami.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):