Rosjanie pójdą tak daleko, aż nie napotkają oporu - powiedział Jacek Kurski w programie "Jeden na jeden" na antenie TVN24 (14.04.2014).

http://www.tvn24.pl/jeden-na-jeden,44,m/kurski-rosjanie-pojda-tak-daleko-az-nie-napotkaja-oporu,418302.html
- Obawiam się, że wschód Ukrainy czeka los Krymu. Rosjanie to są tacy ludzie, którzy pójdą tak daleko, aż nie napotkają oporu. Wobec tego już oddanie Krymu bez jednego wystrzału było oczywistym błędem - powiedział w "Jeden na jeden" Jacek Kurski z Solidarnej Polski. Mówiąc o tym, że wschód Ukrainy czeka los Krymu, zaznaczył, iż winna jest temu m.in. Unia Europejska. - Mam pretensje do tych polityków europejskich, którzy jeździli na Majdan, jeszcze w czasie rewolucji, zanim się polała krew, i rozbudzali proeuropejskie aspiracje Ukraińców, nie mając odpowiedniego poparcia ze strony Zachodu - powiedział europoseł. - Niech więc jadą teraz do Charkowa czy Ługańska i bronią niepodległości Ukrainy - dodał. Jacek Kurski zaznaczył, że politycy rozbudzali prozachodnie ambicje Ukrainy, a okazało się, że Unia Europejska i NATO "mają ją w nosie". - Stwarzali iluzję szybkiej akcesji - zaznaczył. Zdaniem europosła Jacka Kurskiego, błędem była bierność Zachodu ws. aneksji Krymu. - Rosjanie to są tacy ludzie, którzy pójdą tak daleko, aż nie napotkają oporu. Wobec tego już oddanie Krymu bez jednego wystrzału było oczywistym błędem - ocenił. W opinii Jacka Kurskiego, jasne jest, że Władimir Putin, realizując politykę imperialną, zmierza do odbudowy dawnego ZSRR. Wiadomo też, jak podkreślił, że Polska nie ma wpływu na prezydenta Rosji, ale powinna mieć wpływ na Unię Europejską. - Należało przygotować Unię Europejską i wytłumaczyć, że to oczywiste, iż nastąpi reakcja rosyjska i że UE musi być gotowa do bardziej radykalnych działań, czyli np. zablokować konta wszystkich oligarchów rosyjskich i związanych z Wiktorem Janukowyczem - powiedział Jacek Kurski. Jego zdaniem, pieniądze te powinny pójść na dozbrojenie Ukrainy. Pytany, czy jego zdaniem kanclerz Niemiec Angela Merkel jest w stanie poświęcić swoje dobre relacje z Rosją, odpowiedział: - Jeśli ktoś wyznaje prymat geszeftów z Putinem ponad zasady wolności, niepodległości i elementarnych praw człowieka, to ponosi historyczną odpowiedzialność za rozbestwienie się postsowieckiego imperializmu - stwierdził i dodał, że Polska powinna mieć ambicje kształtowania wschodniej polityki UE i NATO, być uszami i oczami Zachodu wobec Rosji. - A jesteśmy kibicami poprawnych relacji Francji i świetnych relacji Niemiec z Rosją - powiedział Jacek Kurski i dodał, że Polska nie powinna prowadzić prywatnej wojenki z Rosją, ale działać wspólnie z UE. Kliknij tutaj i oglądaj cały program "Jeden na jeden" na antenie TVN24 (14.04.2014). Źródło: TVN24.

Zobacz również - Sikorski i Tusk wystawili Polskę na niebezpieczeństwo - powiedział Jacek Kurski w Trójce (02.04.2014).


Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):