Kaczyński potrafi odczytywać znaki czasu. Będzie architektem i strażnikiem dobrej zmiany - w wywiadzie dla wPolityce.pl (20.06.2015).

Widzę dla Jarosława Kaczyńskiego pozycję zwornika, demiurga, architekta i strażnika dobrej zmiany. Na tym polega dziś jego rola. Jest ona niezmiernie ważna, w sensie dopięcia wszystkich instrumentów politycznych, wszystkich „fortepianów”, wszystkich ważnych, wrażliwych miejsc dla zmiany. To wszystko wymaga człowieka o formacie Jarosława Kaczyńskiego. wPolityce.pl: Jak pan ocenia desygnowanie Beaty Szydło jako kandydata PiS, czy szerzej - zjednoczonej prawicy na premiera? Czy to ruch związany z taktyką wyborczą czy raczej może wyraz pewnej zmiany formacyjnej, pokoleniowej w PiS? Jacek Kurski: Ani jedno ani drugie. Ani ruch taktyczny, ani zmiana pokoleniowa. Życie napisało zupełnie nową, historyczną rolę – w sensie wymiaru i powagi, bo ona cały czas jest teraźniejsza i przyszła - dla Jarosława Kaczyńskiego. Przecież miało być tak, że wygra Bronisław Komorowski, bo prawie nikt nie wierzył, iż przegra on wybory prezydenckie. Wtedy naturalnym kandydatem na premiera byłby Jarosław Kaczyński. Bylibyśmy dalej w tej kanonicznej wojnie PiS z Platformą. Zwycięstwo Andrzeja Dudy zmieniło wszystko. Zmieniło priorytety polskiej polityki. Nagle okazało się, że jest szansa na zasadniczą, dobrą zmianę w Polsce. Bo bez prezydenta żaden rząd nie wprowadzi potrzebnych zmian. (...) Kliknij tutaj i czytaj cały wywiad na łamach wPolityce.pl (20.06.2015). Źródło: wPolityce.pl
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):