Jacek Kurski z młodzieżą.

W dniach 12-15 kwietnia 2011 laureaci konkursów, których organizatorem był poseł Jacek Kurski, w nagrodę pojechali na wycieczkę do Brukseli. Byli to m.in. laureaci konkursu ,,Dlaczego warto pamiętać o Żołnierzach Wyklętych?". Uczestniczyli w niej także laureaci Olimpiady Wiedzy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim Prymasie Tysiąclecia w Sanktuarium Matki Boskiej Pokoju w Stoczku Klasztornym koło Lidzbarka Warmińskiegooraz Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, organizowanej przez Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, dla których poseł Jacek Kurski ufundował nagrody w postaci wyjazdu.

W ramach konkursu dotyczącego Żołnierzy Wyklęty uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Białegostoku i okolic nadsyłali pracę w formie wypracowań, prezentacji, a także wywiadów z kombatantami walczącymi w podziemiu niepodległościowym oraz filmów dokumentalnych. Uczniowie wykazali się dużą dociekliwością docierając bezpośrednio do źródeł, dokumentów (m.in. z archiwów IPN), a także do świadków i uczestników wydarzeń z tamtego okresu.

Laureaci konkursu pojechali specjalnie wynajętym czarterowym autokarem do Brukseli. W ramach wyjazdu gościli w Parlamencie Europejskim, gdzie mieli okazję uczestniczyć w seminarium dotyczącym jego funkcjonowania oraz zwiedzaniu kompleksu Parlamentu Europejskiego.

Po zwiedzaniu spotkali się z posłem Jackiem Kurskim, który opowiadał o kulisach funkcjonowania europarlamentu, a także o tym jak wygląda jego praca w Parlamencie Europejskim. W trakcie spotkania poruszał on też bieżące problemy Unii Europejskiej oraz omówił współczesne koncepcje jej rozwoju, które są dyskutowane w Europie. W trakcie spotkania poseł wręczył dyplomy dla laureatów konkursu oraz życzył dalszych sukcesów w nauce.

Po wizycie w Parlamencie Europejskim uczestnicy wyjazdu zwiedzali Brukselę.

info. Marcin Szczudło


Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):