ABW wykorzystywana do ścigania przeciwników Tuska i Komorowskiego.

Politycy PiS są oburzeni porannym przeszukaniem (20.05.2011), jakiego funkcjonariusze ABW dokonali w mieszkaniu autora serwisu internetowego Antykomor.pl. Chcą, aby osoby odpowiedzialne za tę akcję poniosły konsekwencje.


Podczas konferencji prasowej w Sejmie (20.05.2011) europosłowie PiS Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski poinformowali, że funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego weszli do mieszkania właściciela strony krytycznej wobec prezydenta o godz. 6 rano.
„Młody człowiek, który korzystał z konstytucyjnego prawa swobodnej - jak naiwnie sądził dziś do 6 rano - krytyki władzy, spotkał się z szokującym dla niego doświadczeniem - wkroczeniem agentów ABW, którzy (...) zarekwirowali jego sprzęt elektroniczny, a nawet przeszukiwali jego piwnicę” - powiedział Zbigniew Ziobro.

Zdaniem polityków PiS, ABW jest wykorzystywana nie do ścigania przestępców i korupcji, „ale przeciwników politycznych premiera Donalda Tuska i prezydenta Bronisława Komorowskiego”. Kurski i Ziobro zarzucili służbom podległym premierowi „wyjątkową nadgorliwość”.

Ziobro i Kurski mówili na konferencji w Sejmie, że gdyby do podobnego wydarzenia doszło za czasów PiS, „wywołałoby piekło na skalę nie tylko Polski, ale i połowy Europy”. „Świat byłby alarmowany o złamaniu elementarnych standardów wolności słowa” - zaznaczył Kurski. „PO nie znosi krytyki, w związku z tym używa siły państwa do dławienia wolności słowa” - ocenił.

Na stronie Antykomor.pl znajduje się oświadczenie jej autora, że witryna została zamknięta ponieważ „ktoś najzwyczajniej w świecie doniósł, że na łamach Antykomor.pl publicznie znieważa się prezydenta RP”.


Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):