Wprowadzenie pakietu klimatycznego doprowadzi do podniesienia cen energii w Polsce - powiedział Jacek Kurski na antenie radia TOK FM (2012.12.05).

Wiceprezes i europoseł Solidarnej Polski Jacek Kurski w "Poranku Radia TOK FM" (2012.12.05) skomentował m.in. szkodliwe dla Polski zapisy pakietu energetyczno-klimatycznego, pomysł organizacji marszu 13 grudnia, oraz bieżącą sytuację polityczną. Jacek Kurski na antenie radia TOK FM powiedział m.in., że wprowadzenie szkodliwego dla Polski pakietu klimatycznego doprowadzi do wzrostu cen energii. O marszu planowanym przez PiS na 13 grudnia, Jacek Kurski powiedział, że to dziwny pomysł, by 13 grudnia organizować marsz. I to w piątą rocznicę przepchnięcia Traktatu Lizbońskiego. Ta Unia jest od tego czasu gorsza i defilować w piątą rocznicę i to na wezwanie Jarosława Kaczyńskiego tego człowieka, który nam to zafundował. Żaden marsz nie wygra wyborów. Platformę Obywatelską trzeba pokonać merytorycznie. Krótko mówiąc popieramy hasła, ale w marszu nie idziemy. Solidarna Polska nie pomaszeruje z PiS 13 grudnia. Choć, jak przyznał Jacek Kurski w TOK FM, hasła manifestacji "są słuszne i wzniosłe". - Nie wystarczy organizować marsze. PO trzeba pokonać w sposób inteligentny, z poważnym programem - mówił europoseł SP. Jacek Kurski nie wierzy w zmiany w PiS. - W wersji pesymistycznej prezes PiS jest dożywotni. A w wersji optymistycznej - wieczny. - Jak zwykle hasła są słuszne i wzniosłe. Natomiast odnoszę wrażenia, że są próbą zakrzyczenia pewnych kłopotów - mówił Jacek Kurski w "Poranku Radia TOK FM". Europosłowi Solidarnej Polski nie podoba się data wybrana przez PiS na marsz. Bo jak przypomniał 13 grudnia minie piąta rocznica podpisania Traktatu Lizbońskiego. - Który jest niczym innym, jak największym od XVII wieku dobrowolnym zrzeczeniem się przez Polskę praw suwerennych i pozycji międzynarodowej. To nam zafundował prezes PiS. I defilować w piątą rocznicę pod hasłem niepodległości, na wezwanie tego samego człowieka, który zafundował nam ten kłopot... To jest pewien problem - stwierdził Jacek Kurski. I przypomniał, co działo się w partii Jarosława Kaczyńskiego pięć lat temu. - Prezes PiS dopychał kolanem cały klub parlamentarny i wymuszał dyscyplinę. Presja była potworna. Jacek Kurski jest przekonany, że nawet największe marsze nie załatwią Prawu i Sprawiedliwości sukcesu wyborczego. - Co z tego, że się zgromadzi 1-2 mln ludzi na marszu. A tuż przed wyborami powie się coś, co dewastuje całe poparcie. Coś o trotylu, Angeli Merkel i Stasi, to żadne marsze nie wygrają wyborów. Trzeba pokonać PO w sposób merytoryczny, inteligentnym z poważnym programem - uważa polityk Solidarnej Polski. Kliknij tutaj i słuchaj całej audycji "Poranek Radia TOK FM" z udziałem europosła i wiceprezesa Solidarnej Polski Jacka Kurskiego (2012.12.05). Źródło: www.tok.fm.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):