Żaden polityk PiS nie mógł być wskazany na kandydata na premiera, bo poczułby się następcą Kaczyńskiego. A tego prezes PiS chce uniknąć - powiedział Jacek Kurski (2013.02.12).

- Jarosław Kaczyński na nic już nie liczy, to nie ma najmniejszych szans - powiedział Jacek Kurski o złożonym wczoraj (11.02.2013) przez PiS wniosku o konstruktywne wotum nieufności. - Pozycja Glińskiego jest słabsza, wszyscy są znużeni tym spektaklem - dodał w Poranku Radia TOK FM europoseł Solidarnej Polski. - To jest ruch, do którego PiS podchodzi już ze znużeniem - powiedział o wotum nieufności Jacek Kurski. - W samej partii się mówi, że pozycja Glińskiego jest słabsza, że wszedł w konflikty z działaczami, że prezes jest nim zmęczony. Cała czołówka PiS chciałaby zakończyć ten temat - dodał europoseł, wskazując, że "nikt z PiS nie zabiega o spotkanie z żadnym klubem parlamentarnym" w sprawie poparcia wniosku. Czy Kaczyński przeciąga sprawę wotum nieufności, by skonfliktować Jarosława Gowina z Donaldem Tuskiem? - Podobno Kaczyński liczył bardziej na grupę Schetyny i armię ludzi, którzy zostali przez Tuska upokorzeni - stwierdził Jacek Kurski. Zdaniem europosła Solidarnej Polski kandydatura Glińskiego pokazuje "realny problem PiS". - Przecież Kaczyński ma we własnej partii ludzi, których mógłby wypromować, ludzi z dorobkiem, umiarkowanymi poglądami - tłumaczył gość Poranka Radia TOK FM, jako przykład wskazując posła Kazimierza Ujazdowskiego. Zdaniem Jacka Kurskiego żaden polityk PiS nie mógł być jednak wskazany na kandydata na premiera, bo poczułby się następcą Kaczyńskiego. A tego prezes PiS chce uniknąć. Kliknij tutaj i słuchaj audycji "Poranek radia TOK FM" (2013.02.12). Źródło tekstu: www.tokfm.pl.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):