Mamy w Polsce wiele zgorzknienia, pesymizmu, narastający kryzys i brak wizji, jak z niego wyjść. My chcemy władzy, nie dla jej blichtru, nie dla synekur, nie dla przywilejów wynikających z urzędniczych posad. My chcemy władzy po to, aby zmienić Polskę od podstaw, by dać Polakom nadzieję, a do tego potrzebna jest zmiana konstytucji.

- Kartel dwóch największych partii zawłaszczył polską scenę polityczną i zawłaszczył jej treść programową niczym się ze sobą nie różniąc. Jedni i drudzy ciągną do lewicy. Jedni chwalą Edwarda Gierka i smalą cholewki do SLD, jak ostatnio w Elblągu, Kędzierzynie - Koźlu czy Rudzie Śląskiej - mówił europoseł Solidarnej Polski Jacek Kurski. - Drudzy, jak PO, chwalą Jaruzelskiego zapraszając go do Rady Bezpieczeństwa Narodowego i też smalą cholewki do SLD, widząc w nim przyszłego koalicjanta. PO i PiS w roli premiera widzą polityków dawnej Unii Wolności, jedni Tuska, drudzy Glińskiego. Według Jacka Kurskiego obie partie nie różnią się też programowo w kwestiach społecznych i w polityce wobec UE. - Obecny układ rządzący Polską jest fatalny” i trzeba odsunąć od władzy „kartel PO i PiS” - mówił europoseł Jacek Kurski. - My chcemy władzy nie dla jej blichtru. My chcemy władzy po to, aby zmienić Polskę od podstaw. Solidarna Polska chce też zmiany ordynacji wyborczej z wprowadzeniem w połowie kraju jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu, likwidacji Senatu, zmniejszenia o połowę liczby posłów, zniesienia immunitetów parlamentarzystów, reformy systemu sądownictwa oraz wzmocnienia roli referendum. W projekcie ustawy zasadniczej SP znalazły się także zapisy m.in. o szybkim sądzie dla urzędników i polityków pod nazwą Sąd Odpowiedzialności Państwowej oraz o nowym systemie finansowania partii politycznych. Solidarna Polska w przedstawionym w niedzielę (30.06.2013) projekcie „nowej konstytucji” opowiada się za wprowadzeniem systemu prezydenckiego, jak w USA, w którym prezydent przejmie obowiązki premiera. Niedzielna konwencja Solidarnej Polski odbyła się pod hasłem "Nowe państwo, nowa konstytucja". Wzięło w niej udział ponad 1200 osób. W krakowskim kinie Kijów pojawili się główni politycy ugrupowania oraz między innymi Piotr Duda, szef NSZZ "Solidarność" czy Paweł Kukiz, lider ruchu społecznego zmieleni.pl. Premier naszego rządu mówi, że w naszym kraju prowadzony jest dialog społeczny. Kłamie. Nie jest prowadzony. Najlepszym przykładem, jest to, że wszystkie reprezentatywne związki wyszły z ostatniego posiedzenia Komisji Trójstronnej - wyraźnie podkreślał przewodniczący "S", przypominając o szerokiej akcji strajkowej wśród związkowców planowanej na jesień. Duda skorzystał z okazji i podziękował Solidarnej Polski za wspieranie inicjatyw "S" - największą z nich był obywatelski projekt referendum ws. podniesienia wieku emerytalnego. Kliknij tutaj i zobacz więcej o konwencji Solidarnej Polski. 
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):