Jacek Kurski: Gdyby polscy rolnicy otrzymywali takie same dopłaty jak Niemcy to za lata 2004-2013 na polską wieś wpłynęłoby o 120 mld zł. więcej.Będzie się działa historia na naszych oczach. Za 92 dni Polska obejmie prezydencję w UE - powiedział (29.03.2011) w czasie konferencji prasowej w Olsztynie europoseł Jacek Kurski.
Jerzy Buzek ciągle będzie przewodniczącym parlamentu europejskiego, Janusz Lewandowski dalej będzie komisarzem unijnym do spraw budżetu, a premier Tusk będzie szefem prezydencji. To jest okno możliwości, 5 minut dla Polski kiedy powinno się polskie sprawy popchnąć do przodu. Taką sprawą, która kładzie się cieniem na naszej obecności w UE jest nierówność dopłat bezpośrednich. Jacek Kurski dodał, że od 2004 roku polska wieś jest upośledzona jeśli chodzi o dopłaty. Gdyby polscy rolnicy otrzymywali takie same dopłaty jak Niemcy to za lata 2004-2013 na polską wieś wpłynęłoby o 120 mld zł. więcej. Na Warmińsko-Mazurską wieś  wpłynęłoby dodatkowo 8 mld zł. 

Europoseł Jacek Kurski spotkał się (29.03.2011) z radnymi sejmiku województwa i uczniami II LO w Olsztynie, a w hotelu wileńskim z mieszkańcami Olsztyna.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):