Jacek Kurski: PiS silny prawdą, PO likwiduje państwo.


Przez PO państwo zanika. Według Jacka Kurskiego prawda wygląda tak: Platforma uroczyście, w białych rękawiczkach likwiduje państwo. - Od symbolicznej sceny, kiedy polscy kierowcy stoją w tirach w Rosji, bo państwo nie załatwiło umowy - argumentuje europoseł. Dodaje, że w tej sprawie - ze względu na różnice między wzajemnym tranzytem - Polska miała teoretyczną przewagę nad Rosją. Wśród dowodów na likwidację państwa przez PO, Jacek Kurski wymienia także wycofanie się państwa z odpowiedzialności za emerytury oraz wyprzedaż "najlepszych skrawków majątku (Lotos)". - Państwo wycofuje się z odpowiedzialności za służbę zdrowia, likwiduje pocztę, kolej. Państwo po prostu dzisiaj zanika - podkreśla Jacek Kurski, europoseł PiS.
Siłą mojej formacji jest i powinna być prawda. Nie jestem spin doktorem, to mnie zupełnie nie kręci - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" (01.04.2011) europoseł PiS Jacek Kurski. Deklaruje, że nie ma zamiaru walczyć o przywództwo w PiS. 

Jacek Kurski nie chce, by nazywać go "spin doktorem". - To degradujące dla osoby o wyższych horyzontach. Spin doktor zawiera słowo spin, czyli coś podkręcić, zmanipulować - tłumaczy. Przyznaje, że ma "pewien talent medialny", ale wyjaśnia, że to jedynie "talent uboczny". Podkreśla, że siła Prawa i Sprawiedliwości jest i powinna być prawda. 

Nasz problem polegał na tym, że wskutek bariery komunikacyjnej często nie możemy dotrzeć do społeczeństwa z prawdą. Nawet trafne uderzenie w nastroje społeczne, odczytanie tego, co ludzi rzeczywiście dotyka i nurtuje, jest natychmiast stygmatyzowane przez mainstreamowe media - ocenia Jacek Kurski. Jako przykład podaje niedawne publiczne zakupy Jarosława Kaczyńskiego. - Strzał w dziesiątkę, ale natychmiast jest przebijany tym, że Jarosław Kaczyński coś powiedział o Biedronce, czy że płacił 200-złotowym banknotem - ubolewa europoseł.

Mam w tej sprawie czyste sumienie - mówi Jacek Kurski, pytany o zmiany w wizerunku prezesa PiS. W kampanii prezydenckiej Jarosław Kaczyński był prezentowany jako łagodny, potem stał się dosadnym krytykiem PO, teraz koncentruje się na sprawach merytorycznych, m.in. rosnących cenach. Jacek Kurski przekonuje, że rady, jakie dawał prezesowi w kampanii są zgodne z tym, co mówi teraz. - Tylko prawda - deklaruje. - Nastroje społeczne, troski społeczne, wyzwania, które stoją przed Polską, generalnie prawda o naszym państwie - uściśla.

zew, "Rzeczpospolita"
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):