Polsce potrzebna jest prawica normalna, która żyje tym, co ludzie. Potrzebne jest to, co mieści się w nazwie Solidarna Polska.

Według Jacka Kurskiego z Solidarnej Polski, Donald Tusk w 2012 roku może mieć więcej władzy, "bo jest ciągle niepohamowany w jej gromadzeniu". W stosunkach z prezydentem europoseł nie wróży premierowi problemów, zakłada raczej "strategiczną równowagę z dominacją Tuska". Jacek Kurski mówił w programie "kawa na ławę" w TVN24 (2012.01.01) wręcz o "imperium Donalda Tuska", czego m.in. dowodzić ma prymat władzy wykonawczej nad ustawodawczą (zdaniem Jacka Kurskiego, Ewa Kopacz objęła funkcję marszałek Sejmu z nadania premiera). Na lewicy w 2012 roku nie ma wątpliwości - proces połączenia partii lewicowych się nie uda - powiedział Jacek Kurski. - Ze zjednoczenia lewicy nic nie wyjdzie, bo Palikot i Miller mają sprzeczne interesy - uważa europoseł. - Palikot mając więcej wojska nie ma interesu w tym, by iść w pakt z Millerem, który jest starym wyżeraczem i - mając doświadczenie i instrumentarium - zawładnąłby szybko takim zunifikowanym tworem - twierdzi europoseł. Jego zdaniem, obaj lewicowi liderzy są niewiarygodni, bo liczą na ewentualne wejście do koalicji. - Tusk rozgrywa lewicę - dodał Jacek Kurski. O nowym projekcie Solidarnej Polski - Nie chcemy bazować na elektoracie PiS-u. Chcemy odblokować tych, którzy nigdy na Kaczyńskiego nie oddadzą głosu - powiedział europoseł Solidarnej Polski Jacek Kurski. Jak powiedział, zwątpił w PiS, gdy w czasie kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi prezes PiS Jarosław Kaczyński zrezygnował z debaty z szefem PO Donaldem Tuskiem. - Byłem przekonany, że musi dojść do debaty, w której Kaczyński zmiecie Tuska. Byłem przerażony, że do niej nie doszło. Wtedy pomyślałem,że przegramy - powiedział Jacek Kurski. Wyznał, iż jest zadowolony, że tworzy nowe ugrupowanie. Solidarna Polska to - według Jacka Kurskiego - "drugie płuco na prawicy". - Polsce potrzebna jest prawica normalna, która żyje tym, co ludzie. Potrzebne jest to, co mieści się w nazwie Solidarna Polska - przekonywał. Według Jacka Kurskiego, w nadchodzących wyborach Solidarna Polska nie będzie walczyć o elektorat PiS. - Nie chcemy bazować na tym elektoracie. Chcemy odblokować tych, którzy nigdy na Kaczyńskiego nie oddadzą głosu. Tych, którzy mają poglądy prawicowe, ale nigdy nie zagłosują na takie przywództwo - zadeklarował Jacek Kurski.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):