PO - aby żyło się lepiej, ale tylko swoim... Solidarna Polska domaga się wyjaśnień w całej sprawie Amber Gold i OLT Express.

Wiceprezes Solidarnej Polski, europoseł Jacek Kurski uważa, że minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomir Nowak (PO, lider pomorskiej Platformy Obywatelskiej) powinien oddać się do dyspozycji premiera Donalda Tuska. Chodzi o pracę syna premiera Tuska w gdańskim porcie lotniczym. Michał Tusk pracując dla portu lotniczego w Gdańsku jednocześnie współpracował z prywatnymi liniami lotniczymi OLT Express, których właścicielem była spółka Amber Gold. Jacek Kurski na konferencji prasowej (2012.08.14) na gdańskim lotnisku powiedział, że Sławomir Nowak jako minister transportu sprawuje nadzór nad Przedsiębiorstwem Państwowym Porty Lotnicze, które jest strategicznym udziałowcem Portu Lotniczego w Gdańsku. - Jak to dzieje się, że w ramach pomorskiej PO dochodzi do zaproponowania pracy w porcie Michałowi Tuskowi w Gdańsku, czyli w jednostce podległej ministrowi Nowakowi. Czy jest możliwe, że minister transportu nie wiedział o tym, że syn premiera Donalda Tuska jest zatrudniony w podległej mu jednostce? - pytał Jacek Kurski, europoseł Solidarnej Polski. - Jak to możliwe, że Nowak nie reagował na oczywisty konflikt interesów w związku z tym, że Michał Tusk jednocześnie obsługiwał dwie firmy o sprzecznych interesach. Solidarna Polska domaga się jak najszybszej informacji i wyjaśnień od ministra Nowaka o tym, jaki jest jego udział w całej sprawie, czy wiedział o tym, czy wpływał na zatrudnienie Tuska i dlaczego nie reagował na oczywisty konflikt interesów i działanie na szkodę podległego mu portu lotniczego w Gdańsku. Europoseł Solidarnej Polski Jacek Kurski zaapelował również do Lecha Wałęsy i Andrzeja Wajdy o zwrot dotacji Amber Gold na film o b. prezydencie - byłoby czymś niezwykle niestosownym, niemoralnym, symbolicznie hańbiącym dla samego bohatera tego filmu, gdyby ten filmowy pomnik Lecha Wałęsy zbudowany był na krzywdzie tysięcy Polaków oszukanych przez firmę Amber Gold, która jest sponsorem i donatorem filmu. Jak zaznaczył Jacek Kurski pieniądze powinny być zwrócone tym, którzy będą dysponować mieniem Amber Gold, aby spłacić roszczenia oszukanych klientów.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):