To smutne, ale mamy system 100-procentowo kanclerski wskutek słabych osobowości i całkowitej podległości Bronisława Komorowskiego i Ewy Kopacz wobec Donalda Tuska (2012.08.04).

Jacek Kurski, europoseł i wiceprezes Solidarnej Polski ocenia, że w ciągu dwóch pierwszych lat prezydentury Bronisław Komorowski próbuje naśladować Aleksandra Kwaśniewskiego, czyli trwać w trwaniu, na uboczu i w nic się nie wtrącać, a jedyne, co go od niego różni, to brak wdzięku i inteligencji. W poniedziałek 6 sierpnia 2012 mijają dwa lata od zaprzysiężenia Bronisława Komorowskiego na prezydenta. Europoseł SP Jacek Kurski w rozmowie z PAP podkreślił, że w trakcie dwóch lat prezydentury nie zaobserwował osobistego rysu Bronisława Komorowskiego ani w polityce wewnętrznej, ani zagranicznej. Bronisław Komorowski próbuje najwyraźniej powtórzyć metodę polityczną Aleksandra Kwaśniewskiego, czyli trwać w trwaniu, na uboczu i w nic się nie wtrącać. Jedyne, co go różni, to to, że nie ma tego wdzięku i inteligencji, jaką miał mimo wszystko Aleksander Kwaśniewski. - Donald Tusk miał rację, gdy mówił o żyrandolu. Prezydentura Bronisława Komorowskiego ma charakter wybitnie reprezentacyjno-żyrandolowy, administracyjno-notariuszowy. Prezydent nie zaznaczył żadnej wyraźnej linii państwowej - dodał. Zdaniem europosła Komorowski trwa na stanowisku i administruje urzędem prezydenta. Podpisuje praktycznie wszystko, co Platforma Obywatelska sobie życzy. Czasem zrobi jakąś minę, przybierze jakąś pozę, skrzywi się, że się niby z czymś nie zgadza, że coś musi przemyśleć. W finale i tak jest niezwykle spolegliwy wobec władzy wykonawczej - wyjaśnił. Według Jacka Kurskiego od czasu, gdy Ewa Kopacz została marszałkiem Sejmu, mamy do czynienia z całkowitą kontrolą przez rząd zarówno Sejmu, jak i urzędu prezydenta. To smutne, ale mamy system 100-procentowo kanclerski wskutek słabych osobowości i całkowitej podległości Bronisława Komorowskiego i Ewy Kopacz wobec Donalda Tuska - ocenił europoseł Jacek Kurski. Źródło tekstu: www.news.money.pl.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):