PO, która zbudowała swą tożsamość na haśle by żyło się lepiej wszystkim, po pięciu latach monopolu władzy doprowadza do tego, że żyje się lepiej, ale tylko swoim - powiedział Jacek Kurski w wywiadzie dla Wprost.pl (2012.08.13).

Tusk miał miliardy na skok cywilizacyjny a tymczasem nadal żyjemy w republice bananowej – powiedział w rozmowie z Wprost.pl Jacek Kurski, europoseł i wiceprezes Solidarnej Polski. W tym zatrudnieniu (red. Tuska) jest coś symbolicznego. Partia, która zbudowała swą tożsamość na haśle by żyło się lepiej wszystkim, po pięciu latach monopolu władzy doprowadza do tego, że żyje się lepiej, ale tylko swoim. A cała reszta ma pójść z torbami. W normalnym, demokratycznym kraju taka sytuacja zmiotłaby premiera. Media mainstreamowe dopadłyby takiego premiera. Każdy serwis informacyjny zaczynałby się i kończył tą informacją. A w naszym kraju będzie to kolejne wydarzenie, które prędzej czy później zostanie zamiecione pod dywan. Platforma Obywatelska już pokazała, co może zrobić komisja śledcza pod ich rządami. Komisja śledcza ma sens tylko wtedy, gdy opozycja ma w niej większość. Raz tak było w czasach afery Rywina, kiedy Tomasz Nałęcz zdradził SLD i przeszedł na stronę opozycji. I wtedy rzeczywiście większość, która chciała prawdy, doszła do konstruktywnych wniosków. A pozostałe komisje w czasach rządów Platformy Obywatelskiej były przez nią na tyle zdominowane, że nic z tego nie wynikło. Kliknij tutaj i czytaj cały wywiad na łamach Wprost.pl.

Amelia Panuszko (www.wprost.pl) - Jak ocenia pan aferę z zatrudnieniem syna premiera Michała Tuska w OLT Express i Amber Gold? 
Jacek Kurski - By żyło się lepiej. Swoim. 
Amalia Panuszko - A jak skomentuje pan ujawniony przez „Wprost” fakt, że młody Tusk nie rozwiązał jeszcze umowy z OLT i teoretycznie Marcin Plichta mógłby mu zlecić ratowanie wizerunku spółki? 
Jacek Kurski - W tym zatrudnieniu jest coś symbolicznego. Partia, która zbudowała swą tożsamość na haśle by żyło się lepiej wszystkim, po pięciu latach monopolu władzy doprowadza do tego, że żyje się lepiej, ale tylko swoim. A cała reszta ma pójść z torbami. W normalnym, demokratycznym kraju taka sytuacja zmiotłaby premiera. Media mainstreamowe dopadłyby takiego premiera. Każdy serwis informacyjny zaczynałby się i kończył tą informacją. A w naszym kraju będzie to kolejne wydarzenie, które prędzej czy później zostanie zamiecione pod dywan.
Amelia Panuszko - Powinna powstać komisja śledcza w sprawie Amber Gold? Domaga się tego SLD.
Jacek Kurski - Platforma Obywatelska już pokazała, co może zrobić komisja śledcza pod ich rządami. Komisja śledcza ma sens tylko wtedy, gdy opozycja ma w niej większość. Raz tak było w czasach afery Rywina, kiedy Tomasz Nałęcz zdradził SLD i przeszedł na stronę opozycji. I wtedy rzeczywiście większość, która chciała prawdy, doszła do konstruktywnych wniosków. A pozostałe komisje w czasach rządów Platformy były przez nią na tyle zdominowane, że nic z tego nie wynikło.
Amelia Panuszko - PiS przekonuje, że skoro Donald Tusk ostrzegał syna przed współpracą z OLT, to mógł też ostrzec Polaków przed Amber Gold…
Jacek Kurski - Premier nie powianiem zajmować się konkretnym podmiotem gospodarczym. Natomiast ze względu na fakt, że nadzoruje państwo i ma monopol władzy, powinien podjąć kroki, które by uniemożliwiły osobie obciążonej sześcioma wyrokami założenie kolejnej spółki. Bałagan, a przede wszystkim brak rejestrów informatycznych, które by takie sytuacje wyłapywały, jest wynikiem złego zarządzania państwem. Tusk miał miliardy na skok cywilizacyjny – tymczasem wciąż żyjemy w bananowej republice.
Amelia Panuszko - Jak to się dzieje, że o zwykłym Kowalskim, na którym ciążą wyroki więzienia w zawieszeniu, organy ścigania wiedzą wszystko, a o Marcinie Plichcie nie wiedziały? Dopiero teraz resort sprawiedliwości szuka informacji o wyrokach ciążących na prezesie Amber Gold.
Jacek Kurski - Bo zwykły Kowalski nie jest pieszczochem Platformy Obywatelskiej. Plichta był ważną towarzysko postacią w Platformie Obywatelskiej.
Źródło tekstu: www.wprost.pl.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):