Tusk załatwił dla Polski mniej niż dawała Komisja Europejska - powiedział Jacek Kurski na antenie Radia Białystok (03.04.2013).

Tusk przegrał te negocjacje i mało załatwił dla Polski. Tusk załatwił mniej niż dawała Unia. Dodatkowo Polska płaci składkę większą i to, aż o 10 mld. Mało tego Tusk zgodził się, aby ponad 20 proc. środków na spójność poszły na absurdalne programy związane z pakietem klimatycznym. Czyli wywalanie pieniędzy w błoto na zupełnie nam niepotrzebne historie, które zrujnują konkurencyjność naszej rodzimej gospodarki i podrożą ceny prądu. Solidarna Polska rozpoczęła inicjatywę europejską "Stop Pakietowi" i chcemy zawieszenie dla Polski tak bardzo niebezpiecznych zapisów pakietu klimatyczno-energetycznego, a dzięki zawieszeniu pakietu również zwiększy się pula środków unijnych na spójność. Tusk załatwił mniej niż dawała Komisja Europejska. Komisja Europejska w pierwotnym projekcie dawała Polsce 80 mld euro na spójność i 35 mld euro na rolnictwo (115 mld euro). Tusk zadowolił się 72 mld euro na spójność i 28 mld euro na rolnictwo,a to jest stanowczo za mało - powiedział Jacek Kurski na antenie polskiego radia (03.04.2013). Pytany o plany wprowadzenia EURO w Polsce europoseł Jacek Kurski powiedział, że - Tusk najwyraźniej obiecał Angeli Merkel albo szefom Europejskiego Banku Centralnego, że wprowadzi EURO w Polsce. To nie jest dobry pomysł dopóki Polska nie będzie miała około 80 proc. PKB na głowę średniej unijnej. W obecnym stanie nie ma sensu wyrównywać waluty, ponieważ to jest tak jakby się miało dwie różne grupy krwi w jednym organizmie. To się nie sprawdza, to zabiło Grecję, to niszczy Portugalię. Kraje które nie są w stanie spełnić pewnych kryteriów z Maastricht, a pakują się w EURO prędzej, czy później na tym bardzo tracą. Dopóki Polska nie będzie miała przynajmniej 80 proc. średniego PKB na mieszkańca trudno mówić o wspólnej walucie. Jaki wpływ na podział nowego unijnego budżetu ma Parlament Europejski? Dlaczego czołowi politycy Solidarnej Polski wystartują i w wyborach do parlamentu w Brukseli i w wyborach do parlamentu w Warszawie? O tym na antenie Polskiego Radia Białystok mówił Jacek Kurski w rozmowie z Dorotą Sawicką. Kliknij tutaj, pobierz i słuchaj całej audycji na stronie Radia Białystok (03.04.2013). Źródło tekstu oraz audio: www.radio.bialystok.pl.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):