Jacek Kurski w programie "Kropka nad i" w TVN24 (07.05.2014).

- Jesteśmy przeciwko wandalizmowi, ale uważamy, że to symbol, który gwałci poczucie dobrego smaku i spokoju tego miejsca. To szpetna instalacja. Jest jak narośl na nosie pijaka - mówił o tęczy na placu Zbawiciela w Warszawie gość "Kropki nad i" europoseł Jacek Kurski, wiceprezes Solidarnej Polski. - Nie jest prawdą, że Warszawiacy kochają tęczę. Tęcza jest rodzajem przemocy symbolicznej i jest narzucona jej interpretacja, która moim zdaniem nie odpowiada większej części warszawiaków - stwierdził Jacek Kurski. - Dla nas jest ona przejawem takiej głupawki, naśladownictwa z Europy wszystkiego, co jest płytkie. Czerpmy z Europy to co jest fajne - przekonywał. - Ona jest rodzajem pewnej przemocy symbolicznej i uznania ideologi LGTB jako obowiązującej - uważa Jacek Kurski. - Fakt, że stoi przed kościołem, jest też rodzajem przemocy symbolicznej wobec katolików - dodał. - Wszystko każdemu może się podobać, albo nie. Ta tęcza narzuca wszystkim pewną aksjologię. To już pranie mózgu - dodał europoseł Solidarnej Polski. - Co Polska ma znaczyć w Europie? Ta tęcza jest pozostałością po polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Pozostałością niemieckiej prezydencji w Europie jest traktat lizboński, który nogą dopychała Merkel. Pozostałością prezydencji Francji jest pakiet klimatyczny. Wszyscy załatwiali ważne dla siebie sprawy. Po nas została tęcza - mówił Jacek Kurski i dodał, że to chore, żeby za publiczne pieniądze odbudowywać miejsce, które jątrzy i kłóci ludzi.
Kliknij tutaj i oglądaj cały program "Kropka nad i" na antenie TVN24 (07.05.2014). Źródło: TVN24.
Zobacz również:
1. Po co w przestrzeni publicznej stosować rodzaj przemocy symbolicznej w stosunku do dużej części społeczeństwa - powiedział europoseł Jacek Kurski w programie "Minęła 20" w TVP Info.
2. Trzeba bronić interesów Polski, bo tak robią wszystkie szanujące się narody w Europie.
3. Precz lewicowej propagandzie za unijne pieniądze.


Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):