Nie ma zgody na to, by poważnie traktować ludzi, którzy przyznają się do dziedzictwa UPA - powiedział Jacek Kurski na antenie radiowej Trójki (14.05.2014).

Wiktor Orban nie powinien wypowiadać się publicznie w ten sposób - mówił europoseł Jacek Kurski na antenie radiowej Trójki, krytykując słowa węgierskiego premiera o potrzebie ustanowienia autonomii Węgrów zakarpackich. To pachnie Zaolziem - komentował wiceprezes Solidarnej Polski. Przypomniał, że Polska w 1938 roku zajęła Zaolzie po pakcie monachijskim. Zdaniem Jacka Kurskiego, obserwujemy teraz podobne zachowanie premiera Węgier. - Orban nie powinien mówić tego publicznie, mógł uruchomić dyskretną dyplomację ukraińsko-węgierską ws. zwiększenia uprawnień mniejszości - ocenił gość Trójki. Jednocześnie Jacek Kurski wyraził opinię, że nawet w trudnym czasie dla Ukrainy można stawiać temu krajowi warunki. - Solidarna Polska uważa, że teraz, gdy Ukrainie zależy na tym, by Polska była jej ambasadorem w UE i NATO, polska dyplomacja powinna postawić warunek eliminacji banderowców z mainstreamu politycznego (…). Nie ma zgody na to, by poważnie traktować ludzi, którzy przyznają się do dziedzictwa UPA, które zamordowało 120 tysięcy Polaków na Wołyniu i Podolu, a jest aż pięciu ministrów z partii Swoboda - powiedział Jacek Kurski. Kliknij tutaj i słuchaj całej rozmowy na antenie Trójki (14.05.2014). Źródło: Program Trzeci Polskiego Radia.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):