Państwo Platformy i PSL chce odebrać przyszłość młodym ludziom - Jacek Kurski w "Jeden na jeden" na antenie TVN24 (04.12.2014).

W programie "Jeden na jeden" w TVN24, Jacek Kurski zaapelował, by "nie robić beki z tego, że trzy miliony głosów poszły z dymem". Fałszowanie wyborów miało charakter systemowy. - To instytucje państwa, jak PKW ze swoją książeczką, czy TVP ze swoim spotem, wprowadziły Polaków w stan nieświadomości - powiedział Jacek Kurski. Mainstreamowe media nie spełniły swojej roli - nie tępią okoliczności, w których poznaliśmy wyniki wyborów. Komisje wyborcze powiązane z PSL-em. - Samorządy dają pracę tysiącom ludzi. W małych miejscowościach ludzie działają na rzecz zachowania układu - tłumaczył. W jego ocenie członkowie komisji w wyborach samorządowych są "zainteresowani pozostawieniem układu", po to, żeby różne struktury państwa były kontrolowane przez ludzi PSL. - I spontanicznie poprawiają na rzecz PSL - mówił Jacek Kurski. - Mamy do czynienia z fałszerstwem o charakterze systemowym, tzn państwo odpowiada za to, że milion, może półtora miliona ludzi oddało swój głos niezgodnie ze swoją wolą - przekonywał. Jak dodał, przypadki fałszerstw mają charakter "jednostkowy, masowy i bardzo trudny do udowodnienia". Wiele osób oddało swój głos zarówno na PiS jak i PSL na liście do sejmiku. - A komisja mając do przeliczenia gminy, powiat, wójtów, patrzy: na jedynce jest głos dla PSL i ten głos został zaliczony, a powinien być nieważny - powiedział. Nie można także przejść do porządku dziennego nad faktem, że aż 3 miliony głosów było nieważnych. Wyniki nie oddają woli wyborców, a PO oszukało młodych ludzi, którzy chcieli zmiany, chcieli głosować na PiS. - Głosy na PiS policzono PSL-owi - dodał. - Państwo Platformy i PSL chce odebrać przyszłość młodym ludziom. Młodzi ludzie w tych wyborach zagłosowali na Prawo i Sprawiedliwość, na zmianę, a wyszło to co zawsze, czyli PO i PSL - zaznaczył. Musimy "zacząć od uczciwych wyborów". - Wybory parlamentarne w stosunku do samorządowych mają tę regułę w Polsce, że PiS dostaje 7-8 proc. więcej, a PSL 7-8 proc. mniej. W wyniku zafałszowania tej karty nastąpiła sytuacja dokładnie odwrotna - dodał. Zdaniem Jacka Kurskiego kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda ma szansę na drugą turę w starciu z Bronisławem Komorowskim. W jego ocenie „druga tura jest warunkiem tego, żeby prawica wygrała wybory parlamentarne”. PiS w wyborach parlamentarnych może uzyskać nawet ok. 40 proc. głosów. Jarosław Kaczyński ma szansę, aby zostać premierem. - Tylko nie możemy przyjąć tej narracji mainstreamowej, która nas wprowadza w narożnik oszołomstwa, radykalizmu, skrajności, ekstremizmu - powiedział Jacek Kurski. Kliknij tutaj i oglądaj cały program "Jeden na jeden" na antenie TVN24 (04.12.2014). Źródło: TVN24.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):