Konwencja Komorowskiego była pełna fałszu i kompletnie nierealnych problemów - Jacek Kurski dla wPolityce.pl (08.03.2015).

Konwencja Dudy była o niebo lepsza. Była energetyczna, prawdziwa. Realne problemy, realne emocje, realni ludzie. Kilka naprawdę wyjątkowych świadectw, jak to Lucjusza Nadbereżnego, prezydenta Stalowej Woli, przedstawiciela nowego pokolenia i nowego odkrycia na scenie politycznej. Było ono prawdziwe, energetyczne, ciekawe wizualnie , a przy tym bardzo polskie, swojskie a jednocześnie „do przodu”. Na tym tle konwencja Komorowskiego wydawał się statyczna, nudna, długa, mechaniczna i przewidywalna, generalnie smętna. Samo przemówienie Komorowskiego było senne, wręcz uciążliwe. Natomiast nie należy się za bardzo pocieszać tym porównaniem, ponieważ wczoraj mogliśmy zaobserwować, że obóz Platformy po kilku tygodniach spania przechodzi do kontrofensywy i ma tu pewne atuty. Atuty te oczywiście nie wynikają z ich kwalifikacji czy racji ale z przewagi medialnej. Przykład? Konwencja prezydenta była szeroko transmitowana, tak jak i wypowiedzi osób go popierających. To co mówił pan Sonik było np. transmitowane we wszystkich telewizjach. Podczas gdy na konwencji Dudy przemawiał Jerzy Zelnik, osoba o wiele bardziej rozpoznawalna społecznie niż Sonik, to jego świadectwa na rzecz Dudy w głównych mediach nie było. Nie było nikogo poza Andrzejem Dudą. Tu w całości transmitowano np. endorsment Władysława Bartoszewskiego, a w czymże on jest lepszy od Zofii Romaszewskiej, legendy opozycji i niekwestionowanego autorytetu moralnego, której nie pokazano w ogóle, itd. To jest więc pierwsza przewaga tego obozu, która się nam unaoczniła, iż wbrew wcześniejszym ustaleniom, że z konwencji Dudy pokazujemy jedynie samego kandydata, to już miesiąc później, na spotkaniu Komorowskiego mogliśmy usłyszeć kogo tylko chcieliśmy. I tu doskonale widać stronniczość mediów. Kliknij tutaj i czytaj cały wywiad na łamach wPolityce.pl (08.03.2015). Źródło: www.wPolityce.pl
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):