Odnoszę wrażenie, że Polska zrezygnowała z ambicji, aby polskie stanowisko kształtowało stanowisko Unii Europejskiej i NATO na kierunku wschodnim - Jacek Kurski w programie "Tomasz Lis na żywo" (02.03.2015).

- Nie powinniście decydować o pomniku wy, nie teraz - w kampanii wyborczej i nie stawiać go w tym miejscu. Pozwólcie, po zwycięstwie prawicy, postawić pomnik we właściwej lokalizacji. Tego rodzaju miejsca pamięci powinny być budowane tam, gdzie gromadzili się ludzie. Naród wybrał już miejsce. W przestrzeni Krakowskiego Przedmieścia jest jeszcze dużo miejsca, wystarczy odrobina dobrej woli. W ciągu Krakowskiego Przedmieścia stoi odarty z zabytkowych wnętrz Hotel Europejski, trwa jego przebudowa. Pole manewru jest tu zatem ogromne, to kwestia woli politycznej. Dajcie prawicy postawić ten pomnik, który upamiętni tę największą tragedię. Ludzie gromadzili się pod Pałacem Prezydenckim, tu gromadził się naród. Pozwólmy ludziom przeżywać te uczucia w miejscu, gdzie sami chcą. W programie mówiono również o aktualnej sytuacji międzynarodowej, m.in. o polityce Polski wobec Rosji. - Odnoszę wrażenie, że Polska zrezygnowała z ambicji, aby polskie stanowisko kształtowało stanowisko Unii Europejskiej i NATO na kierunku wschodnim. Lech Kaczyński był jedynym politykiem ostatnich lat, który trafnie zdiagnozował zagrożenie ze strony Rosji. Ostatnio były francuski prezydent Sarkozy zabrał głos w sprawie Krymu i powiedział, że należy się on Rosji. Daje to przesłankę, w jaką stronę poszłaby interwencja Sarkozy'ego w Tbilisi, w 2008 roku, gdyby nie było tam Lecha Kaczyńskiego z kilkoma innymi prezydentami i z mandatem prezydenta USA George'a Busha. Kliknij tutaj i oglądaj cały program "Tomasz Lis na żywo" na antenie TVP2 (02.03.2015) - Jacek Kurski w drugiej części programu. Źródło: TVP2.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):