Solidarna Polska w dzisiejszym sondażu ma już 10 proc. poparcia - Jacek Kurski gościem radia ZET (2012.04.11). NAGRANIE AUDIO.

W dzisiejszym sondażu o którym wspomina ale nie publikuje go "Gazeta Wyborcza" Solidarna Polska osiąga już 10 proc. poparcia. W sprawie katastrofy smoleńskiej od pierwszego dnia wierzę w to, że Rosjanie z premedytacją dążyli do bardzo wysokiego uprawdopodobnienia, że do takiej katastrofy może dojść. Bezpośrednich dowodów na zamach nie ma, ale Rosjanie mieli oczywisty interes w tym, żeby zemścić się za wyswobodzenie Gruzji i zatrzymanie rosyjskich czołgów i wysłanie sygnału, że doktryna Breżniewa cały czas obowiązuje i kto podniesie rękę na interesy Rosji w dawnej sowieckiej strefie wpływów, zostanie ukarany. Ten interes został zrealizowany – mówił Jacek Kurski w rozmowie z Moniką Olejnik w audycji "Gość Radia ZET" (2012.04.11). - Państwo polskie, uchylając się od wzięcia pełnej odpowiedzialności za to śledztwo, oddając śledztwo Rosji, nie godząc się na umiędzynarodowienie śledztwa, w jakiś sposób zdradziło swoją elitę, która zginęła w Smoleńsku. Donald Tusk chwali się, że państwo polskie sprawnie przeprowadziło pogrzeby. Tak samo sprawnie to państwo przeprowadza pogrzeby edukacji, emerytur, szkół, kolei i autostrad – wyliczał europoseł Solidarnej Polski. Zdaniem Jacka Kurskiego sposobem na wyjaśnienie katastrofy jest powołanie wysokiej komisji obywatelskiej, która byłaby apolityczna i miała uprawnienia komisji śledczej i możliwość umiędzynarodowienia śledztwa. Jacek Kurski powiedział, że "komisja Millera i zespół sejmowy, nie mając dostępu do tych instrumentów, które daje władza, nie są w stanie tej katastrofy wyjaśnić”. - Jarosław Kaczyński połączył start swojej kampanii prezydenckiej z obchodami 10 kwietnia. Nie uważam, żeby to był szczęśliwy pomysł - powiedział Jacek Kurski. - Czy jeśli ja chcę złożyć hołd moim przyjaciołom, kolegom, panu prezydentowi i jego małżonce, to muszę jednoznacznie uczestniczyć w wiecu poparcia dla kandydatury prezydenckiej Jarosława Kaczyńskiego? - dodał. Jacek Kurski skrytykował też Jarosława Kaczyńskiego za ogłoszenie decyzji o starcie w wyborach prezydenckich w Wielki Piątek. - Tego dnia zdarzyła się najważniejsza rzecz w historii ludzkości, Bóg - człowiek oddał życie na krzyżu za zbawienie ludzkości. I w takim dniu ogłaszać tego rodzaju sprawy? Bardzo mnie to zasmuciło - powiedział. Odniósł się również do słów Kaczyńskiego, który na wiecu 10 kwietnia mówił, że "ci którzy odchodzą, nie służą zwycięstwu, służą drugiej stronie". Jacek Kurski ocenił, że te słowa nie mogą dotyczyć Solidarnej Polski. - To nie o nas. My nie odeszliśmy, zostaliśmy wyrzuceni. Ten podzielił prawicę, kto dziś apeluję o jej jedność. Prawica była zjednoczona pod przywództwem lidera PiS przez sześć kolejnych wyborów i wszystkie zostały przegrane. Solidarna Polska pokazuje, że odblokowanie prawicy jest wielką szansą. Solidarna Polska ma 10%, a PiS 20%. I to jest dużo więcej, niż miało samo PiS w wyborach - mówił Jacek Kurski gość radia ZET - kliknij tutaj i słuchaj całej audycji (2012.04.11).

 
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):