"Jarosław Kaczyński powinien modlić się za sukces Solidarnej Polski" - Jacek Kurski w programie "Jeden na Jeden" (2012.04.27).

- Jarosław Kaczyński powinien modlić się za sukces Solidarnej Polski - powiedział w programie "Jeden na Jeden" (2012.04.27) europoseł Solidarnej Polski Jacek Kurski. Przekonywał, że "w interesie PiS jest, by na polskiej scenie politycznej był podmiot mu życzliwy i gotowy do zawarcia z nim koalicji". Jack Kurski zapewniał też, że "Solidarna Polska jest potrzebna, bo aktywizuje prawicę". - Nawet PiS wziął się do roboty dopiero wtedy, gdy powstała Solidarna Polska - stwierdził europoseł. Pytany o to czy list, który kilka dni temu Zbigniew Ziobro napisał do Jarosława Kaczyńskiego oznacza gotowość do powrotu do PiS, Jacek Kurski stwierdził: - List to było uświadomienie Jarosławowi Kaczyńskiemu, że to on nas wyrzucił, a nie myśmy odeszli. A powrót do PiS musiałby się wiązać z warunkami, które w oczywisty sposób są nie do przyjęcia dla Jarosława Kaczyńskiego. I wymienił te warunki: - Nie tylko odejście od programu Zyty Gilowskiej, potępienie traktatu lizbońskiego, pakietu klimatycznego i języka mówiącego o tym, że dochodzenie do prawdy smoleńskiej musi oznaczać wojnę z Rosją, ale też demokratyzacja PiS - wyliczał Jacek Kurski. Jego zdaniem nie ma szans na spełnienie tych warunków. Kliknij tutaj i oglądaj cały program z udziałem Jacka Kurskiego.
Źródło audio: TVN24.
- Jarosław Kaczyński powinien modlić się za sukces Solidarnej Polski - powiedział w programie "Jeden na Jeden" (2012.04.27) europoseł Solidarnej Polski Jacek Kurski. Przekonywał, że "w interesie PiS jest, by na polskiej scenie politycznej był podmiot mu życzliwy i gotowy do zawarcia z nim koalicji". Jack Kurski zapewniał też, że "Solidarna Polska jest potrzebna, bo aktywizuje prawicę". - Nawet PiS wziął się do roboty dopiero wtedy, gdy powstała Solidarna Polska - stwierdził europoseł. Pytany o to czy list, który kilka dni temu Zbigniew Ziobro napisał do Jarosława Kaczyńskiego oznacza gotowość do powrotu do PiS, Jacek Kurski stwierdził: - List to było uświadomienie Jarosławowi Kaczyńskiemu, że to on nas wyrzucił, a nie myśmy odeszli. A powrót do PiS musiałby się wiązać z warunkami, które w oczywisty sposób są nie do przyjęcia dla Jarosława Kaczyńskiego. I wymienił te warunki: - Nie tylko odejście od programu Zyty Gilowskiej, potępienie traktatu lizbońskiego, pakietu klimatycznego i języka mówiącego o tym, że dochodzenie do prawdy smoleńskiej musi oznaczać wojnę z Rosją, ale też demokratyzacja PiS - wyliczał Jacek Kurski. Jego zdaniem nie ma szans na spełnienie tych warunków.
Wspominając sobotni (2012.04.21) marsz w obronie Telewizji Trwam Jacek Kurski powiedział - Ja na marsz poszedłem jako katolik i obrońca Telewizji Trwam. Przyjąłem ustalenia, że jest w tej kwestii pełna współpraca - Kaczyński przemawia pod kancelarią premiera, Zbigniew Ziobro pod Belwederem. Z wzajemnym szacunkiem i równymi szansami. Do głowy mi nie przyszło, że po Kancelarii Premiera Jarosław Kaczyński zawinie się z gorylami do limuzyn i odjedzie - stwierdził europoseł. I dodał, że nie spodziewał się, że podczas przemówienia Zbigniewa Ziobry "wypróbowani towarzysze z PiS będą krzyczeć mu w twarz, a jeszcze inny wypróbowany towarzysz przykręci gałkę, żeby Zbigniew Ziobro sam siebie nie słyszał". Źródło tekstu: TVN24.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):