Polska potrzebuje człowieka stabilnego, który nie zmienia zdania pod wpływem sondaży, czy doraźnych partyjnych oczekiwań - właśnie takim kandydatem na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jest Zbigniew Ziobro.

- Polska potrzebuje człowieka stabilnego, który nie zmienia zdania pod wpływem sondaży, czy doraźnych partyjnych oczekiwań - powiedział Jacek Kurski i zapewnił, że właśnie takim kandydatem na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jest Zbigniew Ziobro. - Bardzo chciałbym wierzyć, że nikt nie będzie wykorzystywał 10 kwietnia do jakiejkolwiek gry politycznej czy lewarowania swojego poparcia w jakichkolwiek wyborach - powiedział (2012.04.06) w TVN24 europoseł Solidarnej Polski, Jacek Kurski. W ten sposób odniósł się do zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, że wystartuje w wyborach prezydenckich. Decyzję prezesa PiS, Jacek Kurski określił jako "odpowiedź na rosnącą pozycję Solidarnej Polski". Jacek Kurski przyznał, że jest zaskoczony tą wypowiedzią, która pada niemal w przeddzień drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Według niego, "sprawa ta powinna być całkowicie wyjęta z kontekstu politycznego". - Apeluję, nie można mieszać tego z 10 kwietnia, bo tych porządków narodowych, moralnych i eschatologicznych nie można mieszać z politycznymi - podkreślił Jacek Kurski. W opinii europosła Solidarnej Polski, zapowiedź startu Kaczyńskiego w wyścigu o fotel prezydencki nie jest też dobrą informacją dla prawicy, ale - jak dodał - "trzeba się mierzyć z wyzwaniami". Decyzja prezesa PiS nie oznacza, że ze startu zrezygnuje lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, który już wcześniej ogłosił, że wystartuje w wyborach prezydenckich. Jacek Kurski podkreślił, że lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro przyjmie do wiadomości tę zmianę decyzji Kaczyńskiego. - Mam nadzieję, że jeszcze nie ostatnią - dodał Jacek Kurski. - Polska potrzebuje człowieka stabilnego, który nie zmienia zdania pod wpływem sondaży, czy doraźnych partyjnych oczekiwań - stwierdził Jacek Kurski i zapewnił, że właśnie takim kandydatem na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jest Zbigniew Ziobro.

Jacek Kurski stwierdził, że nie sądzi, by decyzja prezesa PiS została przez wyborców "dobrze odebrana". - Nie sądzę, żeby Polacy chcieli mieć na urzędzie prezydenta, który przecież ma gwarantować majestat, stabilność Rzeczpospolitej, bronić jego godności, pozycji międzynarodowej, ładu i spokoju wewnętrznego - człowieka, który tak często zmienia zdanie - podsumował. - Nie wydaje mi się to wszystko zbyt poważne - powiedział Jacek Kurski.
Źródło: TVN24.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):