Prawica powinna mieć silnego jednego kandydata...

– Szkodzi prawicy ponowne kandydowanie lidera PiS w wyborach, czego sam nie kryje, nie dla zwycięstwa, lecz pod presją i dla ratowania własnej partii. W tej sytuacji wydaje mi się rozsądne wyłonienie wspólnego kandydata w drodze prawyborów na prawicy między Zbigniewem Ziobro a Jarosławem Kaczyńskim. Taki pomysł zaproponuję Solidarnej Polsce w najbliższy weekend – powiedział dziennikarzom „Wiadomości” TVP1 europoseł Jacek Kurski, wiceprezes Solidarnej Polski. - Uchwała ta odniesie się do oświadczenia prezesa Kaczyńskiego o kandydowaniu w wyborach prezydenckich. W naszym przekonaniu jest to decyzja podyktowana partykularyzmem partyjnym, a nie chęcią zwycięstwa, co godzi w wyborcze interesy prawicy - powiedział wiceprezes Solidarnej Polski Jacek Kurski. Jak podkreślił, Kaczyński podjął decyzję o starcie w wyborach wyłącznie pod naciskiem swojej partii, co pokazuje, że jest to krok obliczony jedynie na podniesienie poparcia PiS niż na zwycięstwo. - To nie służy interesom prawicy i zamierzamy zgłosić pewne propozycje wobec decyzji prezesa PiS. Prawica powinna mieć silnego jednego kandydata, który powinien mieć szanse na zwycięstwo, a ta nowa sytuacja temu nie służy, zwłaszcza, że w tej sprawie Solidarna Polska ma czyste sumienie. To Jarosław Kaczyński wycofał się z wyborów, a wtedy jako pierwszy Zbigniew Ziobro ogłosił swoją kandydaturę. Było to jasne, proste i uczciwe - powiedział europoseł Solidarnej Polski Jacek Kurski dla Wiadomości TVP Info (2012.04.12).
Kliknij tutaj i czytaj też - Polska potrzebuje człowieka stabilnego, który nie zmienia zdania pod wpływem sondaży, czy doraźnych partyjnych oczekiwań - właśnie takim kandydatem na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jest Zbigniew Ziobro.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):