Nasze apele i działania podejmowane w Europarlamencie okazały się skuteczne. Prawda o bojkocie Euro2012 - w Polsce "rozejm", a w Parlamencie Europejskim...

Solidarna Polska z satysfakcją przyjmuje wycofanie się Prawa i Sprawiedliwości z retoryki konfrontacji w stosunku do wielkiego święta dla milionów kibiców, jakim będą organizowane wspólnie przez Polskę i Ukrainę Mistrzostwa Europy Euro 2012. Solidarna Polska od początku apelowała o wygaszenie politycznych sporów w trakcie tej sportowej imprezy i pozwolenie milionom Polaków na swobodne przeżywanie ich sportowych emocji. Euro 2012 organizowane wspólnie przez Polskę i Ukrainę będzie wielkim piłkarskim świętem. Turniej Euro 2012 powinien być symbolem gry fair play. Zasady fair play, które powinny być przestrzegane na boisku oraz w życiu politycznym. Solidaryzujemy się z głosem ukraińskiej opozycji, która jednoznacznie opowiada się przeciwko bojkotowi Euro 2012 i za przestrzeganiem praw człowieka na Ukrainie. Opowiadamy się przeciwko podejmowaniu przez urzędników Komisji Europejskiej nieformalnych decyzji o bojkocie turnieju organizowanego wspólnie przez Polskę i Ukrainę. Podejmowanie takich decyzji przez Komisję Europejską bez konsultacji z Polską stanowi naruszenie Traktatów Europejskich.

Nasze apele i działania podejmowane w Europarlamencie okazały się skuteczne.

W dzisiejszej debacie w Strasburgu na temat Ukrainy niemal wszystkie grupy polityczne wycofały się z wezwań do bojkotu Euro 2012.

Ze smutkiem jednak przyjmujemy, że wbrew słowom Jarosława Kaczyńskiego, posłowie PiS do Parlamentu Europejskiego jeszcze wczoraj proponowali, aby Parlament Europejski poparł bojkot ukraińskiej części Euro 2012.

Uważamy takie działanie za szkodliwe dla wizerunku Polski na Ukrainie, dla prestiżu imprezy organizowanej wspólnie przez Polskę i Ukrainę, oraz psujące wielkie piłkarskie święto. Mamy nadzieję, że za słowami Jarosława Kaczyńskiego pójdą też czyny i europosłowie PiS wycofają się ze swoich szkodliwych dla Polski inicjatyw.

Wiceprezes Solidarnej Polski
/-/ Jacek Kurski
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):