Rozwiązanie to zwiększy ilość kradzieży w sklepach, utrudniając ich ściganie i zapobieganie. Europoseł Jacek Kurski spotkał się z Prezesem Naczelnej Rady Zrzeszeń Handlu i Usług (2013.03.07).

W dniu 7 marca 2013` odbyło się w siedzibie Naczelnej Rady Zrzeszeń Handlu i Usług w Poznaniu spotkanie Prezesa Zarządu pana Tadeusza Zagórskiego oraz Wiceprezesa Zarządu pana Tadeusza Pankowskiego m.in. z europosłem Jackiem Kurskim z Solidarnej Polski. Przedmiotem dyskusji była kwestia przesunięcia bariery kwalifikowania kradzieży jako przestępstwa dopiero powyżej szkody 1000 zł (obecnie jest to kwota 250 zł). Prezes Zarządu Tadeusz Zagórski podkreślił, iż proponowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości rozwiązanie zwiększy ilość kradzieży w sklepach, utrudniając ich ściganie i zapobieganie. Ponadto Tadeusz Zagórski zaznaczył, iż jako organizacja samorządu zawodowego reprezentująca głównie przedsiębiorców z branży handlowej, którzy szczególnie są narażeni na kradzieże, jesteśmy temu zdecydowanie przeciwni. Drobne kradzieże w sklepach są nagminne, złodzieje wiedząc o kwocie 250 zł kradną poniżej tej kwoty i są w zasadzie bezkarni. Przedsiębiorcy ponoszą w związku z tym wysokie koszty kradzieży. Jak powiedział europoseł Jacek Kurski, Solidarna Polska przedstawiła niebezpieczeństwo płynące z proponowanych przez rząd PO-PSL rozwiązań prawnych. Rząd po raz kolejny otwiera szeroko drzwi dla złodziei. Przedmiotowa zmiana miałaby polegać na podniesieniu granicy, od której kradzież będzie uznawana za przestępstwo z obecnej kwoty 250 złotych do kwoty 1000 złotych. Przepis ten godzi nie tylko w średnich i małych przedsiębiorców, ale w każdego obywatela Polski. Powstaje realna obawa o drastyczne rozzuchwalenie się przestępców, wzrost liczby kradzieży, co jest szczególnie dotkliwe dla osób prowadzących działalność handlową, ale tez dla zwykłych obywateli. Po wprowadzeniu rozwiązań proponowanych przez rząd żaden obywatel naszego kraju nie będzie mógł być w pełni spokojny o swój rower, komórkę, laptopa swojego dziecka. Jacek Kurski powiedział, że Solidarna Polska stanowczo sprzeciwia się pomysłowi Platformy Obywatelskiej. Jesteśmy zwolennikami funkcji państwa jako strażnika prawa, dlatego też podejmiemy wszelkie działania, by przepisy konstytuujące kradzież na dużą skalę nie weszły w życie. Jest niedopuszczalne, by w państwie prawa legalizowane było bezprawie - powiedział Jacek Kurski.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):