Obowiązkiem prezydenta jest mobilizowanie, aby władza państwowa broniła polskiej racji stanu i polskich interesów - powiedział Jacek Kurski w programie "Forum" (03.05.2013).

Jeżeli alternatywą dla pewnej dystynkcji i dostojeństwa ma być marsz różowych baloników i robienie sobie czekoladowego orła to jest to kulawa zmiana. Zwłaszcza, że Polska nie wygląda dzisiaj różowo, a obowiązkiem prezydenta jest mobilizowanie aby władza państwowa broniła polskiej racji stanu i polskich interesów - powiedział europoseł Solidarnej Polski Jacek Kurski w programie "Forum" w TVP Info (03.05.2013). - Prezydent powinien pomyśleć i zadać sobie pytanie kto sprawuje władzę pod rządami której Polska straciła olbrzymią większość kontroli nad własnymi bankami, własną siecią handlową. Kto sprawił, że Polska armia dzisiaj mieści się na jednym stadionie. Kto sprawił, że dzisiaj usuwa się ministrów z rządu pod dyktando grymasów obcej ambasady - pytał retorycznie Jacek Kurski. - To jest odpowiedzialność władzy którą niestety firmuje prezydent Komorowski - podsumował europoseł. Solidarna Polska dlatego przedstawiła swój projekt nowej konstytucji RP, aby Polska mogła stać się silnym i niezależnym państwem - powiedział Jacek Kurski. - Dzisiaj Polska jest w sytuacji rozmycia państwa, które jest odwrócone tyłem do obywateli. Potrzebna jest zasadnicza zmiana dzięki której Polacy uwierzą w państwo. Solidarna Polska uznała, że po przedstawieniu programów społecznych i ekonomicznych nadszedł czas na zasadniczą dyskusję nad kształtem i zmianie konstytucji, likwidacji immunitetów, bezpośrednich wyborach na starostów i marszałków, jak również prokuratora generalnego, likwidacji finansowania partii, zrównanie prawa dla wszystkich tak polityków jak również sędziów czy prokuratorów - powiedział Jacek Kurski. Kliknij tutaj i oglądaj cały program "FORUM" na antenie TVP Info (03.05.2013). Kliknij tutaj i zobacz również: Czytelna odpowiedzialność i sprawna władza - Solidarna Polska z projektem zmiany Konstytucji RP.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):