Wypowiedzi premiera o winie jego poprzedników były fatalne. Donald Tusk strzelił sobie w stopę i złożył rodzaj uroczystego donosu na własny kraj, bo jeżeli się od razu po otrzymaniu takiej informacji szuka winnych, to od razu się przyznaje do winy - powiedział Jacek Kurski w audycji "Śniadanie w Trójce" (04.05.2013).

Kto jest odpowiedzialny za 80 milionów euro unijnej kary? Bruksela odbiera nam pieniądze za niedostateczne kontrole wniosków o wykorzystanie funduszy rolnych w latach 2007-2010, czyli za okres rządów PO-PSL, a nie jak mówił w czwartek premier Tusk, że za rządów poprzedników. Zarzuty Komisji Europejskiej dotyczą lat 2007-2010, a więc czasów rządów Donalda Tuska i koalicji PO-PSL. - Wypowiedzi premiera o winie jego poprzedników były fatalne. Donald Tusk strzelił sobie w stopę i złożył rodzaj uroczystego donosu na własny kraj, bo jeżeli się od razu po otrzymaniu takiej informacji szuka winnych, to od razu się przyznaje do winy - powiedział Jacek Kurski w audycji "Śniadanie w Trójce" (04.05.2013). W audycji rozpoczęto również rozmowę o potrzebie wprowadzenia zmian w konstytucji RP. Wczoraj (tj. 03.05.2013) Solidarna Polska przedstawiła projekt ustawy zasadniczej. Jacek Kurski mówił na antenie Trójki o propozycji zmian w konstytucji. - Nowa konstytucja przybliżyłaby państwo do obywatela i walczyłaby o jego indywidualne interesy. Powiedział również o propozycji wyborów prokuratora generalnego przez społeczeństwo. - Projekt Solidarnej Polski jest dobry, bo naród oczekuje "twardej rozprawy z przestępczością, dlatego musi wybrać szeryfa". Więcej władzy w ręce prezydenta, ograniczenie liczby posłów o połowę i likwidacja Senatu - to niektóre zmiany, jakie Solidarna Polska chce wprowadzić do ustawy zasadniczej. Konieczne jest uproszczenie systemu politycznego, który dzięki temu stanie się tańszy i przejrzystszy. Konieczna jest likwidacja immunitetów, ograniczenie finansowania partii politycznych i wprowadzenie szybkich sądów odpowiedzialności państwowej dla polityków i urzędników. Kliknij tutaj i słuchaj całej audycji "Śniadanie w Trójce" (04.05.2013). Kliknij tutaj i zobacz również: Czytelna odpowiedzialność i sprawna władza - Solidarna Polska z projektem zmiany Konstytucji RP.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):