Europoseł Jacek Kurski popiera Kandydata na Burmistrza Miasta Wałcza - Marka Aureliusza Matela.

9 października 2012 roku miasto Wałcz odwiedził europoseł Jacek Kurski, który podczas spotkania z mieszkańcami miasta w sali widowiskowej Wałeckiego Centrum Kultury wyraził wraz z goszczącym również na spotkaniu Piotrem Świderskim oraz Łukaszem Kroplewskim swoje poparcie dla kandydata na Burmistrza Wałcza - Marka Aureliusza Matela.
Europoseł Jacek Kurski gościł w miniony wtorek (2012.10.09) w Wałczu. Spotkanie odbyło się w sali widowiskowej WCK, a znany polityk przybył na zaproszenie jednego z kandydatów na burmistrza -  Marka Mateli. Na spotkaniu zaprezentował bolączki i trudności Polaków widziane oczyma partii Solidarna Polska. Korzystając z okazji, specjalnie dla czytelników Extra Wałcz przeprowadziliśmy krótki wywiad z eurodeputowanym. Extra Wałcz: Panie pośle, 4 listopada w Wałczu odbędą się wybory na stanowisko Burmistrza miasta Wałcz. Jaki cechy powinien mieć dobry burmistrz, samorządowiec? Jacek Kurski: Powinien być przede wszystkim silny, mądry i energiczny. Ale też taki, który potrafi postawić się zorganizowanym grupom wpływów, dobrze też jeśli jest to młoda osoba, ale jednocześnie doświadczona.

Extra Wałcz: Dlaczego Solidarna Polska wspiera akurat Marka Matelę, jako kandydata na Burmistrza w Wałczu, skoro on jest bezpartyjny? Skąd ten pomysł?

Jacek Kurski: Nawiązała się akurat współpraca pomiędzy działaczami Solidarnej Polski okręgu Koszalińskiego i Zachodniopomorskiego wraz z kandydatem na burmistrza. Głównie za sprawą Łukasza Kroplewskiego – Szefa regionalnych struktur Solidarnej Polski oraz Piotra Świderskiego – Szefa okręgu Solidarnej Polski, którzy zauważyli, że są pewne wspólne poglądy i spojrzenie na wiele spraw. Zadziałał też tutaj sojusz młodości, stąd pomysł aby wspierać młode ambitne osoby.

Extra Wałcz: Chciałbym także poprosić Pana jako byłego działacza PIS, jak odnosi się Pan do sytuacji zaistniałej na politycznej scenie lokalnej, gdzie struktury PiS zamierzają popierać Kandydata na burmistrza wywodzącego się z PO?

Jacek Kurski: To dziwna sprawa, bo PiS zawsze oddzielał się od PO, a teraz się dogadują. Jest to postawa fałszywa pełna hipokryzji . Jest to maczanie się we władzy. PO obecnie ma w swoich rękach oprócz większości w parlamencie, to także wiele obsadzonych stanowisk we wszelakich instytucjach, w samorządach na szczeblach wojewódzkich, powiatowych, jak i wśród burmistrzów. Takie tworzenie monopolu, powoduje wypaczenie władzy.

Extra Wałcz: Czy powinna w samorządach wchodzić polityka partyjna? Czy nie lepiej jak głosuje się na konkretnych ludzi?

Jacek Kurski: Na szczeblu samorządowym powinno stawiać się przede wszystkim na ludzi i podziały partyjne powinny być drugorzędne. W małych samorządnościach wyborcy często znają swoich kandydatów bezpośrednio, znają swoich radnych i burmistrzów. Stąd w takich miastach jak Wałcz zawsze na pierwszym miejscu są ludzie. W dużych aglomeracjach, ważne stają się partie, gdyż jest tu pewna anonimowość i konieczne jest zaufanie do konkretnych sprawdzonych partii.

Extra Wałcz: Jak Pan ocenia potencjał terenów Wałcza i okolic? Subiektywnym okiem. Jaki kierunek rozwoju widzi Pan w takich małych miastach jak Wałcz?

Wałcz ma bardzo ładne tereny pełne lasów i jezior i tutaj właśnie powinno się podkreślać te walory. Przyjemnością jest samo przejeżdżanie przez te okolice. Wałcz ma szansę być takim drugim Mrągowem w tej części Polski. Rozwój dużych przedsiębiorstw także jest ważny i należy zapewne jednocześnie i to rozwijać, lecz należy pamiętać o walorach, które już są.

Extra Wałcz: Dziękuje za rozmowę.

Jacek Kurski: Również dziękuje.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):