Zespół Macierewicza nigdy by nie powstał, gdyby nie rażące zaniedbania ze strony Donalda Tuska. Być może wcale nie chodzi o wyjaśnienie sprawy, a o "tworzenie pewnego nastroju konfrontacji". (22.09.2013).

Źródło: www.tvn24.pl
- Wina kluczowa jest tutaj po stronie rządu Donalda Tuska, który jest nieudolny w tej sprawie - powiedział Jacek Kurski. - Zaprogramowana wręcz nieudolność zachowania się Donalda Tuska po katastrofie smoleńskiej, pozostawienie wraku w Rosji, czarnych skrzynek, kluczowych dowodów, oddanie śledztwa Rosji, nieodwołanie się do instytucji międzynarodowych jak NATO (...) jak Unia Europejska czy nawet rząd Stanów Zjednoczonych - wyliczał Jacek Kurski. Rządowi zarzucił "nieszukanie wsparcia dla międzynarodowego nadzoru nad tym śledztwem za granicą". - To pokazywało złe albo nieudolne intencje rządu Donalda Tuska i w związku z tym w tę lukę wszedł zespół społeczny Antoniego Macierewicza - dodał Jacek Kurski. - Dla mnie symbolem tego zakręcenia wokół tej sprawy są liderzy obydwu klanów: pan Lasek i pan Macierewicz. Jeden to szef sekty pancernej brzozy, a drugi to szef sekty zamachowej, tylko oni mają jedną wspólną cechę: żaden z nich nie był w Smoleńsku. - Było wiadomo, że to nie są specjaliści od katastrof lotniczych, że to są specjaliści od balistyki wewnętrznej, od materiałoznawstwa, od wytrzymałości materiałów, którzy z porywu serca chcieli w tej sprawie pomóc - mówił europoseł Jacek Kurski z Solidarnej Polski w programie "Kawa na ławę" w TVN24 (22.09.2013). Zdaniem Jacka Kurskiego tzw. zespół Macierewicza nigdy by nie powstał, gdyby nie rażące zaniedbania ze strony Donalda Tuska. Jednocześnie zaznaczył, że nie zgadza się na szydzenie z doświadczenia ekspertów współpracujących z zespołem Macierewicza, co w ubiegłym tygodniu uczyniła "Gazeta Wyborcza" publikując fragmenty ich zeznań w prokuraturze. Jednocześnie NPW zapewniła, że publikowane wcześniej w mediach fragmenty zeznań nie były udostępnione przez prokuratorów. Dla mnie jest niepojęte, jak badając od trzech lat temat, który jest fundamentalny dla pewnego morale naszego kraju, jak można nie pojechać na miejsce i nie zainteresować się tą sprawą - powiedział Jacek Kurski, który zasugerował, że być może wcale nie chodzi o wyjaśnienie sprawy, a o "tworzenie pewnego nastroju konfrontacji". Jego zdaniem żadnej z hipotez nie należy odrzucać do momentu rozpatrzenia wszystkich możliwych informacji. Kliknij tutaj i oglądaj cały program "Kawa na ławę" w TVN24 (22.09.2013). Źródło audio: www.tvn24.pl.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):