Mamy tu do czynienia z rządami mniejszości i gwałceniem praw większości - powiedział Jacek Kurski w TVP Info (19.12.2013).

- Mamy do czynienia z rządami mniejszości i gwałceniem praw większości - powiedział Jacek Kurski w TVP Info (19.12.2013). Solidarna Polska chce, aby spalona tęcza w Warszawie została odnowiona - ale w biało-czerwonych barwach. - Jeżeli nie połączy nas kolor biało-czerwony to znaczy, że nas Polaków nic już nie połączy - mówił. Wczoraj Solidarna Polska zorganizowała pod konstrukcją na Placu Zbawiciela Wigilię z kolędowaniem, czerwonym barszczem i pasztecikami. To miał być głos w dyskusji nad kształtem, a właściwie kolorem tęczy. Jacek Kurski podkreślił, że tęcza dotąd dzieli, a nie łączy. - Mamy do czynienia z przemocą symboliczną. My państwo będziemy gwarantować, że mniejszościowa aksjologia będzie dominująca w tym rejonie u frontonu kościoła Zbawiciela - przestrzegał. - Mamy tu do czynienia z rządami mniejszości i gwałceniem praw większości - uważa Jacek Kurski i zarzuca, że wybudowaniu tęczy nie towarzyszyły ogólnospołeczne konsultacje czy dyskusje. - Państwo jest od tego, aby gwarantować prawa mniejszości, ale respektować prawa większości. W moim przekonaniu większość chciałaby w tym miejscu znaku jednoczącego Polaków, dlatego Solidarna Polska zaproponowała pewien rodzaj kompromisu. Zobaczymy co z tego władza zrobi - powiedział Jacek Kurski. Wystosowano list do prezydent Warszawy oraz do Rady Miasta w tej sprawie. Kliknij tutaj i oglądaj cały program "Gość poranka" na antenie TVP Info (19.12.2013). Źródło audio: www.tvp.info.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):