Polska jest daleko od naszych marzeń, jest mnóstwo krzywdy i niesprawiedliwości - powiedział Jacek Kurski w TVP2 (16.12.2013).

- Polska jest daleko od naszych marzeń, jest mnóstwo krzywdy i niesprawiedliwości, biedy, wykluczenia społecznego, bezrobocia, emigracji, kolejek do służby zdrowia, ale po to mamy demokrację żeby móc to naprawić - wymieniał europoseł Jacek Kurski w programie "Tomasz Lis na żywo" w TVP2 (16.12.2013). - Solidarna Polska tak jak ogłosiła na kongresie w Krakowie, robi wszystko żeby zrobić porządek. Dzisiaj mnóstwo pieniędzy wycieka, państwo jest zakamuflowaną tłocznią publicznych pieniędzy do prywatnych kieszeni, przez OFE, przez korupcję, przez partnerstwo publiczno-prywatne gdzie wszystkie ryzyka idą na stronę publiczną a wszystkie zyski na prywatną, przez obsługę długu zagranicznego gdzie my emitujemy obligacje i płacimy 6 proc. a kupujemy obligacje Stanów Zjednoczonych i dostajemy 0,3 proc., czyli zadłużamy się strukturalnie - wyjaśnił europoseł. - Tego rodzaju wypływy pieniędzy jest tak dużo, że gdyby zrobić w Polsce porządek to można by uzyskać kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie więcej, a to by oznaczało 700 zł dla każdego dziecka miesięcznie w Polsce - powiedział Jacek Kurski. - Jesteśmy ludźmi o solidarnościowym podejściu do gospodarki, czyli uważamy, że można być wolnorynkowym jeżeli chodzi o tworzenie produktu narodowego i trzeba być solidarnościowym jeśli chodzi o redystrybucję tego dochodu narodowego - powiedział wiceprezes SP. - Jeżeli Donald Tusk chwali się, że kupił "Pendolino" za 3 miliardy złotych, a w tym samym czasie Włosi planują zamknięcie fabryki w Tychach, czyli pozbawienie Polaków miejsc pracy, to jest to jedno wielkie oskarżenie tej ekipy i pokazanie w jaki sposób nie potrafi rządzić. Bo te 3 miliardy złotych powinny pójść dla PESA Bydgoszcz, naszej rodzimej firmy, która potrafi produkować bardzo dobre pociągi i daje miejsca pracy. To jest przykład, ale jakże symboliczny - wyjaśniał europoseł Jacek Kurski. Kliknij tutaj i oglądaj cały program "Tomasz Lis na żywo" w TVP2 (16.12.2013) - z udziałem europosła Jacka Kurskiego od 20 minuty programu. Źródło audio: www.tvp.pl.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):