Polska obecność w Unii Europejskiej ma mieć charakter podmiotowy realizujący polski interes narodowy, co jako żywo wyrażają barwy biało-czerwone - powiedział Jacek Kurski w "Faktach po Faktach" (16.12.2013).

Solidarna Polska postuluje, by zniszczona 11 listopada 2013 roku instalacja "Tęcza" na warszawskim Placu Zbawiciela została odbudowana w barwach narodowych. - Chcemy, żeby, skoro ma być odbudowana przez miasto, tęcza nie dzieliła, nie prowokowała wandali, żeby była w barwach, które mają jednoczyć Polaków - powiedział europoseł SP Jacek Kurski w "Faktach po Faktach" na antenie TVN24 (16.12.2013). Europoseł przypomniał również, że Solidarna Polska zaprasza w najbliższą środę (18.12.2013) o godz. 19.00 na Plac Zbawiciela w Warszawie na "Wigilię pod biało-czerwoną". - Zapoczątkujemy symboliczną odbudowę tęczy w barwach biało-czerwonych - wyjaśnił wiceprezes SP, prezentując miniaturowy model instalacji w barwach narodowych. Przywołał również symbolikę instalacji, która jesienią 2011 roku stała przed gmachem Parlamentu Europejskiego w Brukseli. - To jest pamiątka po polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. To jest pytanie o charakter i rolę polskiej obecności w Unii Europejskiej: czy to zawsze ma być takie ślepe naśladownictwo trendów, prądów nie zawsze zbieżnych z polską tradycją, co wyrażały barwy tęczowe. Czy raczej polska obecność w Unii Europejskiej ma mieć charakter podmiotowy realizujący polski interes narodowy, co jako żywo wyrażają barwy biało-czerwone - wyjaśnił europoseł Jacek Kurski. - Skoro pieniądz publiczny finansuje tę tęczę, to musi za tym iść jakaś aksjologia. Pierwszą hierarchią wartości, która jest dla Polaków cenna, są najpierw barwy biało-czerwone. Po co robić z publicznych pieniędzy pamiątkę Unii Europejskiej, która dzieli ludzi - pytał europoseł Jacek Kurski. Kliknij tutaj i oglądaj cały program "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 (16.12.2013). Źródło zdjęcia oraz audio: www.tvn24.pl.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):