Możliwe jest stworzenie listy, która w miażdżący sposób wygra wybory parlamentarne - powiedział o perspektywach jednoczenia prawicy Jacek Kurski dla TVN24 (07.07.2014).


Rok 2015 to jest "do or die": albo zrobisz i wygrasz, albo przegrasz i umrzesz - powiedział o perspektywach jednoczenia prawicy Jacek Kurski dla TVN24 (07.07.2014). - Możliwe jest stworzenie listy, która w miażdżący sposób wygra wybory parlamentarne. Kaczyński musi zagospodarować wszystko, co ma wartościowego na prawicy i przynosi jakiekolwiek poparcie, bo tu już nic nie da 37 proc. PiS-u. Dużą rolę w zjednoczeniu sił prawicy i jej zwycięstwie odegra Solidarna Polska, której politycy dają 8-10 procent poparcia do zagospodarowania. To sporo znanych polityków nie do zniszczenia, nie do przemielenia, nie do wyplucia, nie do szorowania na kolanach w worku pokutnym, bo nie sądzę żeby w interesie Jarosława Kaczyńskiego był worek pokutny Solidarnej Polski czy wytarte kolana Ziobry. Ja bym nie widział tego w kategoriach, że ktoś musi przepraszać, ktoś musi umrzeć, ktoś musi się skończyć, żeby się coś zaczęło. Piłka jest po stronie serwującego, a serwuje dziś Jarosław Kaczyński. Próba zjednoczenia prawicy nada ostateczny sens 25-leciu działalności publicznej w wolnej Polsce Jarosława Kaczyńskiego i pokaże, czy pomysł na prawicy, który był z Jarosławem Kaczyńskim, ze wszystkimi turbulencjami, które się po drodze wydarzyły, miał sens i był zwycięski, czy nie. W ostatnim czasie podjąłem decyzję o wycofaniu się z polityki, ale tylko "czasowo". Chciałbym wrócić, kiedy będę widział sens, a sens widzę wtedy, kiedy prawica dojdzie do tej refleksji i połączy swoje siły na rzecz jednej listy. Widzę, że to jest dziś bardzo bliskie, więc być może mój powrót też jest dziś bardzo bliski. Jestem jeszcze na tyle młody, że mam siłę wiosłować i już mam wiedzę, na czym funkcjonowanie państwa polega; a już na tyle stary, żeby wiedzieć, jakich błędów nie popełniać - powiedział Jacek Kurski dla TVN24 (07.07.2014). Źródło: TVN24.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):