Prowokacyjny ton Tuska powodem gwizdów (31.08.2010).

- Uroczystości są po to, żeby powiedzieć prawdę - mówił europoseł Jacek Kurski (w TOK FM) w odpowiedzi tym, którzy są zbulwersowani wczorajszym (30.08.2010) zjazdem Solidarności. - I to prezes Kaczyński wczoraj powiedział prawdę. A gwizdy i buczenie to wina "prowokacyjnego tonu" Tuska - dodał europoseł.

Jacek Kurski wcale nie oczekiwał, że przebieg jubileuszu będzie spokojny i utrzymany w pokojowej atmosferze. - Uroczystości są po to, żeby powiedzieć prawdę. Rocznica nie jest po to, żeby zagłaskiwać – ocenił Jacek Kurski. Europoseł stwierdził, że "o tym, co działo się w 1980 roku trzeba mówić szczerze i otwarcie" i tak właśnie zrobił Jarosław Kaczyński. Jacek Kurski dodał też, że ton wypowiedzi Donalda Tuska wzburzył i sprowokował ludzi.

- To, co wzburzyło ludzi, to prowokacyjny ton premiera. Mami nas, że jesteśmy zieloną wyspą i podwyższa podatki. Sprawia, że jego partia popiera antyzwiązkowe rozwiązania. I ten człowiek przyjeżdża na zjazd i pyta gdzie jest dziewięć milionów członków związku – mówił europoseł PiS.

Jacek Kurski odniósł się także do wystąpienia Henryki Krzywonos, która w ostrych słowach skrytykowała Jarosława Kaczyńskiego. - Mam osobiście do niej ogromny szacunek - powiedział polityk. - Największa zasługą Krzywonos było powstrzymanie, że wraz z innymi dzielnymi kobietami, tysięcy stoczniowców, którzy 16 sierpnia opuszczali stocznię. Po częściowym sukcesie jaki uzyskał Lech Wałęsa, po zapewnieniu o podwyżkach i przywróceniu do pracy Anny Walentynowicz. I tu też możemy mówić o dwóch koncepcjach. Była koncepcja na poddanie strajku i taka, żeby go kontynuować – dodał Jacek Kurski.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):