Jacek Kurski: rządy PO to największa pomyłka ludzkości (17.10.2010).

W wyborach samorządowych 21 listopada musimy pokazać PO nie tylko żółtą, ale i czerwoną kartkę - powiedział na konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy Jacek Kurski. Zdaniem europosła rządy PO to "największa pomyłka ludzkości".

- Jeżeli nie powiemy PO: "nie", jeżeli tej największej pomyłki ludzkości, jaką obserwujemy, czyli trzyletnich rządów, nie przerwiemy, to zostaniemy goli i bosi (...). Musimy pokazać raz na zawsze Polakom, że alternatywą dla tych niedobrych i nieudolnych rządów jest PiS. Idziemy po zwycięstwo w wyborach do samorządów wojewódzkich, powiatowych, miejskich, gminnych i na prezydentów miast - mówił Jacek Kurski.



Alternatywą dla tych niedobrych i nieudolnych rządów jest PiS.



Europoseł w swoim wystąpieniu skupił się na wyliczaniu niespełnionych obietnic PO i krytyce sprawowania przez nią rządów. Przekonywał, że "to co robi PO jest niebezpieczne dla demokracji i portfeli Polaków". Dodał, że samorządowcy PiS przeciwstawią się"szalonemu pomysłowi komercjalizacji, otwierającej drogę do prywatyzacji służby zdrowia".



- Jest zapotrzebowanie na poważną alternatywę dla PO. W tych wyborach musimy pokazać siłę (...). Wszyscy mamy poczucie, że Polska w swoistym niebezpieczeństwie ze strony władzy, która jest skrajnie nieudolna i nieodpowiedzialna, a która nade wszytko ma tej władzy monopol - przekonywał Jacek Kurski.



Podczas konwencji zaprezentowano kandydatów PiS na prezydentów pięciu największych miast województwa i liderów list wyborczych do sejmiku wojewódzkiego.



Kandydatami na prezydentów są: w Bydgoszczy - były wiceprezydent miasta, poseł i senator Kosma Złotowski, w Toruniu - metodyk nauczania religii, kojarzony z Radiem Maryja Przemysław Przybylski, we Włocławku - poseł i b. radny Łukasz Zbonikowski, w Grudziądzu - posłanka i b. wicewojewoda kujawsko-pomorska Marzenna Drab, w Inowrocławiu - wiceprezydent Ireneusz Stachowiak.



Na liście PiS do sejmiku znaleźli się m.in. b. wiceminister rolnictwa i doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Krzysztof Aranowski i radny sejmiku, b. wojewoda kujawsko-pomorski Józef Rogacki.



Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):