Jacek Kurski w TVN24 - "Nie odczytano znaków czasu po tragedii" (01.10.2010).

- Mam wrażenie, że w sztabie nie odczytano znaków czasu po tragedii smoleńskiej - mówił w TVN24 europoseł PiS Jacek Kurski, który w kampanii prezydenckiej proponował inny, bardziej stanowczy kierunek. Jak dodaje, prezes PiS również go popierał, ale większość głosów w partii opowiadała się za bardziej łagodną kampanią.

- Istota polegała na tym, że pierwszy raz pojawiała się szansa na odejście od postpolityki, grepsów, zabawy. Po raz pierwszy była szansa, że ludzie mogli prawdziwie spojrzeć na Lecha Kaczyńskiego - mówił europoseł Jacek Kurski w programie "Piaskiem po oczach" w TVN24. Wyjaśniał, że zwolennicy tego rodzaju kampanii, w tym on sam i Zbigniew Ziobro, chcieli zbudowania nowego autonomicznego przekazu.

- By ludzie zrozumieli, że to co mówią media o Lechu Kaczyńskim to kłamstwo. Że kanapki w reklamówce nie były obciachem, tylko objawem małżeńskiej solidarności - tłumaczył. Jak dodał jednak, w partii pod wpływem - jak to określił - "przychylności mediów" zdecydowano o odejściu od konfrontacji.

- Była dominująca linia o polityce miłości, żeby nie podejmować drażliwych tematów - powiedział Jacek Kurski.

Jak mówił Jacek Kurski, ówczesna sytuacja sprzyjała, żeby obrać kierunek kampanii, którego był zwolennikiem.

- Ja, Zbigniew Ziobro, a także prezes Jarosław Kaczyński uważaliśmy, że rzeka życia przyniosła nam dwa wydarzenia, które powinny nam zdefiniować stosunek do PO. Były to katastrofa smoleńska i powódź - uważa eurposeł.

Według niego w obu tych przypadkach władza centralna odsunęła się od jakiegokolwiek działania. - W sprawie Smoleńska oddano śledztwo Rosjanom, a w sprawie powodzi premier jeździł i groził palcem wójtom - mówił Jacek Kurski.

Jacek Kurski dodał, że odrzucono też inne jego pomysły.

- Zebraliśmy dwa miliony podpisów, co było całkowitym nokautem Bronisława Komorowskiego. Proponowałem, żeby wysłać dwa miliony kartek z zachęceniem do mobilizacji, ale uznano to za zły pomysł. Gaszono energię, która w nas rosła – powiedział Jacek Kurski.

Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):