Ja wierzę w bardzo celowe działanie Rosjan polegające na uprawdopodobnieniu, że do katastrofy może dojść. W taki sowiecki bardak, taki bajzel, że "słuchajcie wylądują to dobrze, nie wylądują też dobrze, niech się dzieje, co się dzieje". To jest w rosyjskim stylu, ale też rosyjskim interesie - powiedział Jacek Kurski w TVP Info (23.10.2013).

Źródło foto: www.tvp.info
- Wierzę w bardzo celowe działanie Rosjan polegające na uprawdopodobnieniu, że do katastrofy może dojść. W taki sowiecki bardak, taki bajzel, że „słuchajcie wylądują to dobrze, nie wylądują też dobrze, niech się dzieje, co się dzieje” - powiedział europoseł Jacek Kurski w TVP Info (23.10.2013), dodając, że „prawica musi wygrać wybory, ale oczywiście odwołując się do takiego stylu jaki prezentuje Macierewicz nigdy nie wygra”. Jacek Kurski uważa, że obecne zamieszanie wokół sprawy smoleńskiej to konsekwencja tego, że w trzy i pół roku po katastrofie, nie wiadomo nic o jej okolicznościach. - Dopóki będzie ta władza, będą pytania o Smoleńsk, będą takie konferencje i nic nie będziemy wiedzieć - mówił Jacek Kurski. - Moim zdaniem przyszły polski rząd powinien wystąpić do tych sił międzynarodowych jak np. prezydent USA czy NATO, które mają większą wiedzę niż Polacy, czy Rosjanie. Nie wyobrażam sobie, że w 2010 roku, w tej części świata, tak bardzo monitorowanej przez przesadnie szpiegujących wszystkich Amerykanów, nie było wiedzy na temat tego, co się stało. Trzeba tylko dotrzeć do niej, ale dopóki nie robi tego rząd kraju zainteresowanego, nikt tej wiedzy nie ujawni. Dlatego prawica musi wygrać wybory, ale oczywiście odwołując się do takiego stylu jaki prezentuje Macierewicz, nigdy nie wygra - dodał. Jacek Kurski stwierdził, że Antoni Macierewicz szkodzi sprawie lansując tezę o zamachu. - Jako Solidarna Polska uważamy za szkodliwe formułowanie przez Antoniego Macierewicza tez niesprawdzonych dlatego, że one psują powagę całej tej sprawy. Teza o zamachu jest w interesie Rosji. Tezy o zamachu w Smoleńsku służą Rosji. Podsycając takie tezy Moskwa budzi strach u lokalnych przywódców. Geostrategicznie Rosja post factum na tym "zamachu" zyskała. W tym sensie, że po wielu prezydentach krajów posowieckich, poszło takie przekonanie: pamiętajcie kto fiknie Rosji - choćby prezydent Kaczyński w sprawie Gruzji - to prędzej, czy później za to zapłaci. W związku z tym w interesie Rosji jest podsycanie, nawet poczucia, że doszło do zamachu. Oczywiście wiedząc, że do niego nie doszło - dodał Jacek Kurski. To co robi Antoni Macierewicz i jego zespół, obniża powagę sytuacji, a sformułowane tezy szkodzą interesowi Polski. - To, co wydarzyło się w Smoleńsku nie było zamachem, tylko efektem bałaganu. Ja wierzę w bardzo celowe działanie Rosjan polegające na uprawdopodobnieniu, że do katastrofy może dojść. W taki sowiecki bardak, taki bajzel, że "słuchajcie wylądują to dobrze, nie wylądują też dobrze, niech się dzieje, co się dzieje". To jest w rosyjskim stylu, ale też rosyjskim interesie - powiedział Jacek Kurski. Kliknij tutaj i oglądaj cały program TVP Info z udziałem europosła Jacka Kurskiego (23.10.2013). Źródło audio: www.tvp.info.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):