PiS znowu stało się niewybieralne. Nie wiem czemu Kaczyński nie schowa Macierewicza. Może emocje związane ze Smoleńskiem są za duże - powiedział Jacek Kurski w wywiadzie dla Natemat.pl (23.10.2013).

Jacek Kurski, były współpracownik Jarosława Kaczyńskiego, dzisiaj członek Solidarnej Polski, przekonuje, że PiS znowu stało się niewybieralne. Z jednej strony ogranicza ich Adam Hofman, z drugiej Antoni Macierewicz. - Po prostu nie wiem dlaczego Kaczyński nie schowa Macierewicza, bo to jest politycznie nieracjonalne. Może emocje związane ze Smoleńskiem są silniejsze od kalkulacji politycznej - mówi w "Bez autoryzacji" Jacek Kurski. Redakcja - Obserwujemy silne wewnętrzne tarcia w partii, która od czasu waszego wyjścia wydawała się jednolita. Z jednej strony mamy Antoniego Macierewicza, który zawłaszcza przekaz medialny, z drugiej jest Adam Hofman i grupa Adama Lipińskiego. Jarosław Kaczyński stał się od nich zależny? Jacek Kurski - Tu się nic nie zmieniło, Kaczyński na pewno rządzi i dzieli i jego pozycja jest niezagrożona. Natomiast smutne są te bieguny, które dzisiaj wyznaczają ramy przekazu PiS-u. Macierewicz jest niestrawny dla mainstreamu i wyborcy centrowego, Hofman jest niestrawny po swoich wyczynach na Podkarpaciu dla elektoratu katolicko-narodowego. Redakcja - W tym dla "Naszego Dziennika", który poświęcił mu kilka artykułów. Jacek Kurski - Nie ma się co dziwić, tym bardziej, że po Warszawie, po tej klęsce, Kaczyński nie ukarał Hofmana, czyli autoryzował jego pozycję i jego wygraną z Bielanem w staraniach tego drugiego o powrót. I to jest dzisiaj problem w PiS-ie: wrócił szklany sufit, wróciły skrajności, wróciło poczucie bycia partią niewybieralną, niezdolną do rządzenia. I to dzisiaj realny problem, a jednocześnie takie uporczywe trwanie prezesa w okopaniu się na skrajnościach, skrajnościach negatywnych. Zarówno Macierewicz, jak i Hofman mają konotacje negatywne dla tych części elektoratu, na których Kaczyńskiemu zależy, czyli od narodowo-katolickiego do centrowego. Kliknij tutaj i czytaj cały wywiad na stronie NaTemat.pl (23.10.2013). Źródło: www.natemat.pl.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):