Nadmierne upolitycznienie i wejście w to referendum, które miało wysoką frekwencję Prawa i Sprawiedliwości bardzo zraziło byłych wyborców Platformy Obywatelskiej. Elektorat PiS-u i tak by na to referendum poszedł. Natomiast nie poszli ci, którzy chcieli iść, ale zobaczyli, że grają w orkiestrze PiS-u - powiedział Jacek Kurski w audycji "Rozmowa kontrolowana" (14.10.2013).

Źródło: www.radiogdans.pl. Fot: Aleksander Zieliński
- Nadmierne upolitycznienie i wejście w to referendum, które miało wysoką frekwencję Prawa i Sprawiedliwości bardzo zraziło byłych wyborców Platformy Obywatelskiej - powiedział europoseł Jacek Kurski w audycji "Rozmowa kontrolowana" na antenie radia Gdańsk (14.10.2013). - Nadmierne upolitycznienie i wejście w to referendum, które miało taki naturalny, oddolny szwung, noszenie i wysoką frekwencję, PiS-u bardzo upolityczniło i zraziło tych byłych wyborców już Platformy, którzy już nie chcieli Platformy, już nie chcieli Hanny Gronkiewicz-Waltz, ale jeszcze za Chiny Ludowe nie chcieli grać w orkiestrze PiS-u i uznawać kierowniczej roli PiS-u. Inne partie w tym na przykład Solidarna Polska popierały, ale nie pchały się na sztandar ze swoim szyldem. Myśmy zauważyli z Ludwikiem Dornem, poszliśmy w czerwcu po jednej Kawie na ławie na Plac Zamkowy, w godzinę zebraliśmy 260 podpisów. Widzieliśmy, że jest potworne silne noszenie i po prostu nie trzeba tego psuć. No lepszy jest wrogiem dobrego. Nie da się w mieście, w którym 60% ludzi głosowało na Platformę odwołać prezydenta z Platformy bez zmobilizowania wszystkich, mało tego bez zmobilizowania nawet części byłych wyborców Platformy, i o to mam pretensje do PiS-u, że oni byli gotowi pójść na referendum, ale widząc, że to jest nieoddolne referendum, tylko zawłaszczone mordobicie między PiS-em a Platformą, po prostu nie chcieli uznawać kierowniczej roli PiS-u i grać w orkiestrze Jarosława Kaczyńskiego. Ja nie tracę nadziei na porozumienie na całej prawicy, ale to wymaga pewnego... dlatego ja broń Boże, nie krytykuje w sensie jakimś napastliwym, czy nienawistnym. Ja diagnozuję twardo na czym polega dzisiaj problem polskiej prawicy. On polega na tym, że główna partia opozycyjna chce wszystko zawłaszczyć, chce wszystko kontrolować. Trzy przykłady z ostatnich dwóch - trzech tygodni: demonstracja Solidarności stutysięczna, olbrzymi żywioł, gigantyczne poparcie, ale niekontrolowane przez PiS. Co robi PiS? Włącza się? Nie. Zakazuje swoim członkom pójścia tam, ogłasza bojkot, a Jarosław Kaczyński przemawia do pustego URM-u w groteskowy zupełnie sposób. Drugi przykład - groźba 20-tu, 16-tu procent Solidarnej Polski na Podkarpaciu no to lincz, operacja specjalna, ulotki... I trzecie - Warszawa, czyli ten żywioł, którego PiS niekontrolował i nagle okazuje się, że to musi być zawłaszczone, musi być tutaj PiS-u. W ten sposób się nie da budować zwycięstwa prawicy, w ten sposób się nie buduje drużyny. elektorat PiS-u od sześciu lat, od siedmiu lat, po sześciu kolejnych klęskach, dyszy nadzieją "Kiedy wreszcie się Platformę pokona?" Przy czym elektorat PiS-u i tak by na to referendum poszedł. Natomiast nie poszli ci, którzy chcieli iść, ale zobaczyli, że grają w orkiestrze PiS-u. I tutaj zabrakło tych trzech procent. Kliknij tutaj i czytaj cały wywiad z Jackiem Kurskim na stronie Radia Gdańsk (14.10.2013). Źródło: www.radiogdansk.pl.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):