Na szczęście - z punktu widzenia zwolenników referendum - ponadpartyjna inicjatywa, którą zaproponował Dorn, to dzisiejsze spotkanie polityków zaangażowanych w referendum z przekazem o powrocie do korzeni apartyjnego, oddolnego referendum, nieco ratuje całą sytuację.

Moim zdaniem strategia PO była fatalna, bo obrażała własnych wyborców – ale tylko do pewnego momentu, gdy uratował ją PiS. Gra na demobilizację w referendum była obraźliwa dla warszawiaków, posiadających przecież silny imperatyw obywatelskości. Nagle miasto, bijące wszelkie rekordy frekwencji w wyborach i referendach dostało przekaz: macie zostać w domach, bo to jest zgodne z interesem PO. Platforma obraziła mieszkańców także cyrkiem inwestycyjnym. To tylko uwypukliło skalę zaniedbań, które miały miejsce w ostatnich latach. Skoro tyle mogli zrobić w kilka tygodni, to znaczy, że się lenili przez 7 lat. Obraźliwe było także mruganie Tuska, że nawet jeśli prezydent zostanie odwołana to i tak będzie komisarzem. To wszystko gwarantowało (na zasadzie przewrotności i dumy Warszawiaków) wysoką frekwencję. Linę ratunkową rzuciło oczywiście PiS. Wejście w to referendum PiS – niczym słoń w skład porcelany, sprawiło, że ta część wyborców PO, która chciała zagłosować w referendum została postawiona przed odium, że idzie na pasku PiS. To zdemobilizowało tych wyborców. Na szczęście - z punktu widzenia zwolenników referendum - ponadpartyjna inicjatywa, którą zaproponował Dorn, to dzisiejsze spotkanie polityków zaangażowanych w referendum z przekazem o powrocie do korzeni apartyjnego, oddolnego referendum, nieco ratuje całą sytuację. Spodziewam się jednak, że frekwencja będzie na granicy 29%, i liczyć się będą pojedyncze głosy.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):