Zlikwidować finansowanie partii politycznych. Konferencja prasowa SP (23.10.2013).

Partie polityczne nie liczą się z pieniędzmi podatników! Z subwencji finansowane są wina, kluby go go czy ochrona prezesa… a to są ogromne nadużycia. Solidarna Polska domaga się zawieszenia finansowania partii politycznych z budżetu państwa, szczególnie w czasach kryzysu gospodarczego! O zawieszenie finansowania partii z budżetu na czas kryzysu - zaapelowała Solidarna Polska do klubów parlamentarnych. Temat finansowania partii politycznych jest niezwykle ważnym dla jakości funkcjonowania polityki. Obecna sytuacja jest nie do zaakceptowania. W dobie kryzysu, gdy media codziennie informują, że NFZ ogranicza wydatki i nie daje pieniędzy na leczenie ciężko chorych dzieci, nie może być tak, że konta polityków, partii politycznych pęcznieją. 
Najlepszym rozwiązaniem jest zawieszenie finansowania partii. Tylko w latach 2011-2012 z budżetu państwa - PO otrzymało 67.844.868,00 zł (Platforma Obywatelska), PiS otrzymało 66.124.614,00 zł (Prawo i Sprawiedliwość), PSL otrzymało 19.463.759,00 zł (Polskie Stronnictwo Ludowe), SLD otrzymało 18.498.906,00 zł (Sojusz Lewicy Demokratycznej), RP otrzymało 7.730.000,00 zł (Ruch Palikata), a Solidarna Polska nie otrzymuje dotacji od państwa, a jednak funkcjonuje - "dzięki dyscyplinie i poświęceniom" członków SP.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):