Platforma Obywatelska odpowiedzialna za likwidację polskiego przemysłu stoczniowego!!!Platforma Obywatelska odpowiedzialna za likwidację polskiego przemysłu stoczniowego!!!

Minister Skarbu Aleksander Grad (Platforma Obywatelska) przedstawił 11 wrzenia 2009r. w Sejmie informację rządu o polskim przemyśle stoczniowym. Za niemożliwe uznał znalezienie dla stoczni gdyńskiej i szczecińskiej inwestora, który będzie produkował w nich statki.

Komentarz eurodeputowanego PiS Jacka Kurskiego

Minister Skarbu w swoim wystąpieniu potwierdził, że stocznie w Gdyni i w Szczecinie nie będą produkowały statków. To osobista kompromitacja Aleksandra Grada i Donalda Tuska.

Platforma Obywatelska ponosi historyczną odpowiedzialność za likwidację polskiego przemysłu okrętowego. Jedyna jego cząstka, która przetrwała rządy PO, to sprywatyzowana za czasów Prawa i Sprawiedliwości Stocznia Gdańska.

Od początku przyjęto chybioną doktrynę działania poprzez tzw. specustawę. Skazywała ona stocznie na likwidację, gdyż nakazywała podzielenie ich na kilkadziesiąt części i sprzedawanie każdego kawałka z osobna. Nie da się z nich odbudować zakładów stoczniowych.

Platforma Obywatelska z premedytacją, pod pozorem rzekomo ratującej stocznie specustawy, skazywała je na śmierć w zamian za marne srebrniki rozdawane stoczniowcom jako odszkodowania. W rzeczywistości była to tylko rekompensata za utratę miejsc pracy.

Myślę, że historyczna odpowiedzialność ludzi Platformy za likwidację polskiego przemysłu stoczniowego powinna znaleźć ciąg dalszy w pracach organów konstytucyjnych w przyszłej kadencji.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):