Puste obietnice PO

Swoje zdanie dotyczące obecnych rządów Platformy Obywatelskiej wygłosił dzisiaj (30.11.2009 w Elblągu) europoseł PiS Jacek Kurski. - Rząd nie ma się czym chwalić, bowiem to, co wykonał do tej pory, to tak naprawdę zasługa Prawa i Sprawiedliwości – powiedział na początek swojego wystąpienia Jacek Kurski. – Platforma chwali się ulgami prorodzinnymi, które wprowadził jednak PiS. Jak do tej pory rząd PO nie spełnił zdecydowanej większości ze złożonych wobec Polaków obietnic - podkreślił europoseł.

Przypomnijmy te obietnice:

1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy.
- Podczas rządów PiS ten wzrost wynosił 7%. Rząd PO posiada jedynie 1% gospodarczy. Gdzie tu więc mowa o wzroście? – dodaje Kurski.

2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty.
- Jest to wielka nieprawda i kłamsto. W zasadzie tylko nauczyciele dostali podwyżkę zarobków - twierdzi rozmówca.

3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych,, mostów i obwodnic.
- Mnóstwo dróg i autostrad widnieje na papierze, zamiast istnieć w rzeczywistości. Nic w tej kwestii się nie dzieje - argumentuje Kurski.

4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ.
- Przez 2 lata rządów nawet się nie pojawił projekt likwidacji NFZ. To kolejna niespełniona obietnica – twierdzi europoseł.

5. Uprościmy podatki.
- Ulgi nie zostaly wprowadzone, a podatków nie obniżono.-oburza się Kurski.

6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012.
- Owszem, budowa ruszyła, ale dzieje się to ogromnym kosztem zadłużenia samorządów.- dodaje gość specjalny dzisiejszego spotkania podsumowującego działalność PO.

7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku.
- To jest jedyny plus rządów. Jednak jego skutki już są widoczne, bowiem zostawiliśmy sojusznika na polu bitwy. Wobec tego nie będzie w Polsce tarczy antyrakietowej. Ponadto w związku z wycofaniem wojsk w Iraku, prezydent USA Barrack Obama nie przyjechał 1 września na Westerplatte - opiniuje Kurski.

8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować.
- To jest własne przekleństwo PO. Polacy wracają i co zastają? Bezrobocie i brak miejsc pracy. Cud irlandzki się skończył - dodaje polityk PiS-u.

9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet.
- Nie ma postępu tej sprawie – mówi krótko Kurski.

10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.
- Jak ta obietnica jest realizowana widzimy na własne oczy. Wszystko idzie w kierunku walk z CBA. Afera hazardowa zdecydowanie obala tą obetnicę - zakończył podsumowanie obietnic PO, Jacek Kurski.

Europoseł odniósł się także do sprawy przekopu przez Mierzeję Wiślaną. – To nic innego jak piar i dbanie o pozytywny wizerunek obecnej koalicji. Projekt ten był priorytetem za rządów PiS. Miał zagwarantować otwarcie Bałtyku i rozwój naszego portu. Dziś jesteśmy już jednak uzależnieni od decyzji Rosji sprawie otwarcia żeglugi przez Cieśninę Pilawską. Jacek Kurski przypomniał, że rząd przeznaczył na ten projekt jedynie 5 ml zł, jednak w wyniku cięć w budżecie ta kwota zmalała do 3 mln zł. – Niestety PO nie chce powiedzieć, że tego przekopu po prostu nie będzie. Dlatego liczę na to, że podczas kolejnych wyborów, Polacy zastanowią się i przeanalizują okres rządów obecnej koalicji, a swoje wnioski zaprezentują przy urnach do glosowania.- zakończył polityk PiS-u.

Źródło: www.elblag24.pl, link do artykułu: http://www.elblag24.pl/elblag,puste_obietnice,23979,0,0,0.html
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):