Przekopu przez Mierzeję Wiślaną nie będzie.

Tak uważa europoseł PiS Jacek Kurski, który na poniedziałkowej (30.11.2009) konferencji prasowej w Elblągu, podsumował dwa lata rządów koalicji Platformy Obywatelskiej z Polskim Stronnictwem Ludowym. Według Jacka Kurskiego w Polsce jest źle, ale będzie jeszcze gorzej.

Europoseł Jacek Kurski wrócił właśnie z Brukseli. W drodze do Lidzbarka Warmińskiego, gdzie otwiera swoje biuro poselskie, zajrzał do Elbląga. Nie omieszkał również podsumować półmetek rządów koalicji PO-PSL.

- To, że w ogóle coś jeszcze w Polsce funkcjonuje, to zasługa poprzednich rządów Prawa i Sprawiedliwości – stwierdził na konferencji prasowej w Elblągu europoseł Jacek Kurski. - Obecny rząd nie jest w stanie wykorzystać utrzymującego się nadal wzrostu gospodarczego. Platforma przejada efekty pracy rządu Jarosława Kaczyńskiego. Ulgi prorodzinne, którymi chwali się PO, wprowadził rząd PiS. Rząd Donalda Tuska, jak do tej pory, nie spełnił ani jednej obietnicy wyborczej.

Jacek Kurski dodał też, że co prawda Platforma Obywatelska wyprowadziła polskie wojska z Iraku. Jednak i to okazało się dla nas katastrofalnym posunięciem.

- Pozostawiliśmy w Iraku naszego sojusznika – Stany Zjednoczone – osamotnionego – mówił Jacek Kurski. - Na efekty tej decyzji nie trzeba było długo czekać. Nie będzie w Polsce tarczy antyrakietowej. Rakiety patriot będą, ale nieuzbrojone. Natomiast 1 września br. na Westerplatte zabrakło prezydenta USA – Baracka Obamy.

Parlamentarzyści PiS odnieśli się również do przekopu Mierzei Wiślanej i otwarcia Elbląga na morze.

- To, co obecnie robi rząd Donalda Tuska w sprawie przekopu przez Mierzeję, to zwykły piar – uważa poseł Leonard Krasulski. - Ten projekt był priorytetem naszego rządu. Przekop gwarantował pewne otwarcie na Morze Bałtyckie i rozwój naszego portu. Teraz zaś jesteśmy uzależnieni od zmiennych decyzji Rosji w sprawie otwarcia żeglugi przez Cieśninę Pilawską.

Poseł Krasulski dodał, że na inwestycję w przekop rząd przeznaczył zaledwie 5 mln zł. Z tego jednak, w wyniku kryzysu finansowego, rządzący zabrali jeszcze 2 mln. zł.

- Co my mamy zrobić z tymi pozostałymi 3 mln zł? - zastanawiał się poseł Krasulski. - Możemy tylko kupić sobie łopaty i sami ten przekop wykonać. Platforma Obywatelska nie chce po prostu przyznać, że przekopu przez Mierzeję Wiślaną nie będzie. Za to uprawiają tylko public relations w tej sprawie.

Europoseł Jacek Kurski dodał, że PiS liczy na to iż ludzie odpowiednio ocenią rząd Donalda Tuska i wyciągną wnioski na przyszłość. Oczywiście przy urnach do głosowania.


Źródło: www.info.elblag.pl, link do artykułu: http://www.info.elblag.pl/5,16597,Przekopu-przez-Mierzeje-Wislana-nie-bedzie.html
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):