Rząd PO tnie darmowe mleko dla dzieci.

Polska, która rozwinęła w ostatnich latach przemysł mleczarski, znajduje się na szarym europejskim końcu pod względem spożycia mleka i jego przetworów.

Rocznie statystyczny Kowalski konsumuje jedynie 180 kg mleka, masła, serów, jogurtów i innych mlecznych dobroci. Tymczasem na zachodzie Europy spożycie wynosi 340 - 420 kg, a w Skandynawii aż 400 - 500 kg. Pomijając już fakt, iż mleko ma wiele potrzebnych organizmowi człowieka składników, to w dodatku skonsumowanie przez polskiego klienta przynajmniej 260 kg przetworów mlecznych uratowałoby nasz przemysł mleczarski.

Tymczasem góra mleka, jogurtu może stać się jeszcze większa, bo właśnie rząd tnie po szklance mleka. Dosłownie, bo chodzi tu o słynną akcję w szkołach, gdzie dzieci dostają za darmo wyroby mleczne. W budżecie na przyszły rok rządowi zabraknie na ten cel 100 mln zł. Stąd też chce - i to już od grudnia 2009 - przesunąć terminy płatności dostawcom do dwóch miesięcy od dostarczenia produktu, co wyeliminuje małe firmy. Poza tym szklanka mleka ma być w szkołach tylko przez osiem miesięcy w roku oraz przez trzy dni w tygodniu, choć nauka trwa pięć dni.

Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Rzad-tnie-darmowe-mleko-dla-dzieci,wid,11703037,wiadomosc_prasa.html
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):